Перейти до вмісту

Будинок для літніх – вирішення проблеми самотності

Будинок для людей похилого віку – вирішення проблеми самотності людей похилого віку

Старі люди стикаються з багатьма проблемами. Вони менш фізично підготовлені, мають проблеми з пам’яттю та поганим здоров’ям. Проте самотність для них особливо тяжка. Розмова із продавщицею в магазині чи короткий візит рідних не можуть замінити звичайний контакт із іншою людиною. То чи є вирішення проблеми самотності у людей похилого віку? Виявляється, так, і це будинок для людей похилого віку. Чому варто розглянути цей варіант?

Чим небезпечна самотність людей похилого віку? Вплив на психіку та здоров’я

Одна з найбільших проблем людей похилого віку – самотність. Тривала відсутність контакту з іншими людьми і почуття спустошеності, що супроводжує його, негативно впливають не тільки на самопочуття літньої людини, але і на її здоров’я. Доведено, що тривала самотність може становити серйозну загрозу для людей похилого віку. Деякі дослідження навіть припускають, що це небезпечніше, ніж куріння чи проблеми з кровообігом – на цілих 14%. збільшує ризик смертності.

Самотні люди похилого віку втрачають волю до життя. Вони перестають стежити за собою і гірше харчуються, через що погіршується їхнє здоров’я. Вони нічого не бажають. Вони стають апатичними і навіть депресивними. Байдужість, викликана відсутністю контакту з іншими людьми, означає, що вони, хоч і бажають присутності інших, самі уникають його. Це посилює відчуття порожнечі та вводить ще більшу депресію.

Як боротися з самотністю серед людей похилого віку? Будинок для людей похилого віку як рецепт

У випадку з людьми похилого віку ми найчастіше говоримо про самотність у строгому розумінні цього слова. Це відбувається, коли людина похилого віку живе один і не має щоденного контакту з іншими людьми. Однак трапляється, що почуття порожнечі з’являється навіть у людей похилого віку, оточених людьми. Як стверджують дослідники, важлива не кількість, а якість соціальних взаємодій. Щоб зберегти душевну рівновагу, людям похилого віку необхідний контакт з однолітками. Зачинені у чотирьох стінах своєї квартири, вони не мають на це шансів.

Рішенням проблеми самотності серед людей похилого віку можуть стати будинки для людей похилого віку, ми пропонуємо будинок для людей похилого віку в Житомирі – Життя в Радість. Всупереч поширеній думці, вони призначені не тільки для хворих людей, які потребують постійного догляду. Це заклади, де знайдуть собі відмінне місце люди похилого віку, повні сил і які почуваються самотніми.

Старі люди, які проживають у будинку для людей похилого віку:

  • мають щоденний контакт не лише з медичним персоналом, а й зі своїми однолітками. Вони можуть довірити свої проблеми та страхи тому, хто їх розуміє та думає (відчує) те саме. Найчастіше вони мають багато тем для розмови, що допомагає зміцнити зв’язки та полегшує пошук друзів.
  • можуть скористатися широким спектром дій, що активують. Це не тільки відпочинок на природі або реабілітаційні процедури, а й тренування пам’яті, розгадування кросвордів та ліплення. Щоб вони могли проводити час, як хочуть, у компанії людей зі схожими інтересами.
  • отримати психологічну підтримку. Деякі заклади пропонують людям похилого віку можливість отримати психологічні консультації. Розмова з фахівцем дозволяє відновити душевну рівновагу та подивитися на свої проблеми та побоювання з боку. За потреби психолог може порекомендувати періодичні зустрічі, щоб допомогти пацієнтові повернути спокій.

<Р>Старі люди, які живуть у будинках для людей похилого віку, часто наголошують, що їх благополуччя пов’язане з тим, що вони не самотні й почуваються потрібними. Вони підтримують більш хворих пацієнтів, допомагають їм у повсякденній діяльності та розмовляють із ними. Це позитивно впливає на їхній настрій та здоров’я.

Самотність – одна з хвороб цивілізації. Особливо їм схильні люди похилого віку. На жаль, відсутність контактів з іншими людьми швидко позначається на їхньому психічному та фізичному здоров’ї. Однак почуття самотності можна протидіяти. Професійний будинок для людей похилого віку не тільки забезпечить людям похилого віку належний догляд, а й допоможе боротися з самотністю.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *