Перейти до вмісту

Дегенерація хребта та методи лікування.

Дегенерація хребта – симптоми, методи лікування та реабілітація в Пансіонаті “Життя в Радість”.

Симптоми дегенерації хребта надзвичайно набридливі, незалежно від того, чи зачіпають ураження шийний, грудний або поперековий відділ хребта. Нестерпні болі в спині та низку інших недуг вимагають негайної терапії. Як розпізнати дегенеративне захворювання та як його лікувати?

Що таке дегенерація хребта?

Дегенерація хребта полягає у передчасному зносі та деформації міжхребцевих дисків та хребетних суглобів. У результаті дегенеративного захворювання відбувається руйнація суглобового хряща, деформації кісток, і освіту остеофітів, тобто. специфічних наростів, здатних звузити хребетний канал (йдеться стеноз). Ці зміни супроводжуються запальним процесом. Внаслідок цього послаблюються зв’язки між окремими сегментами хребта, дестабілізується весь хребет. Найчастіше спостерігається дегенерація шийного відділу хребта та поперековий, найрідше діагностується дегенерація грудного відділу хребта.

Дегенеративні зміни у хребті пов’язані насамперед із літніми людьми. І справді, їх виникнення спостерігається переважно у людей старше 60 років (підраховано, що про дегенеративні болі у хребті повідомляють цілих 60 відсотків пацієнтів цієї групи). Однак цей вид недуги дедалі частіше діагностується і у молодих людей старше 30 років.

Ризик дегенерації значно підвищується при минулих травмах хребта, професійному спорті, малорухливому способі життя, дефектах постави (наприклад, сколіозі), а також гормональних та метаболічних порушеннях. Генетичні фактори також важливі, наприклад, уроджені суглобові аномалії.

Дегенеративне захворювання хребта носить хронічний характер, протягом багатьох років воно може залишатися непоміченим.

Які симптоми дегенерації хребта?

Основним симптомом дегенерації хребта є біль. На початкових стадіях вона з’являється тільки при виконанні рухів і не є просунутою. Згодом він безперечно набирає сили і також виникає у стані спокою. Біль у спині найбільш сильний після тимчасової іммобілізації (наприклад, вранці або після тривалого сидіння), при цьому вона зменшується після початку. Може супроводжуватися відчуттям скутості хребта та обмеженням його рухливості, характерні й інші неврологічні симптоми, такі як відчуття оніміння, поколювання, сенсорна атрофія.

Дегенерація поперекового відділу хребта – симптоми.

Поперековий відділ хребта зазнає найбільших навантажень, саме тому він найбільш схильний до утворення дегенеративних змін. Вони зазвичай розвиваються в межах останнього хребця (L5) і можуть викликати симптоми ішіасу
– біль у хребті, що іррадіює в ноги та сідниці. Це так званий корінцевий біль – різкий, стрімкий біль, що виникає внаслідок тиску на нервові коріння. Компресія зазвичай викликана дископатією, в основному грижею хребта, які часто супроводжують дегенеративні зміни.

Дегенерація шийного відділу хребта – симптоми.

З симптомів дегенерації шийного відділу хребта. Насамперед, це неприємність скутості та болю в шиї. Сильний, пекучий біль, що іррадіює у плече, лопатку, руку, передпліччя та руку, може вказувати на розрив плеча.

Дегенерація шийного відділу хребта додатково викликається низкою інших неврологічних симптомів:

запаморочення
головний біль у спині,
дзвін у вухах,
нудота,
оніміння і поколювання рук,
парез верхніх кінцівок.

Якщо дегенеративні зміни в шийному відділі дуже зрушені, можуть виникнути навіть порушення зору та слуху.

Дегенерація грудного відділу хребта – симптоми.

Симптоми, пов’язані з дегенерацією хребта у шийному відділі, – це насамперед обмеження спектра рухів та болю у спині між лопатками. Також відбувається ослаблення сили навколишніх м’язів. Буває, що біль іррадіює у нижні кінцівки.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *