Перейти до вмісту

Догляд за шкірою людей похилого віку

Зміни шкіри у людей похилого віку – про що вони можуть свідчити?

Шкіра – найбільший орган нашого тіла і водночас найкращий індикатор захворювань. Багато захворювань можна знайти, спостерігаючи за змінами на шкірі. Подивіться, що має викликати у вас занепокоєння.

Догляд за шкірою людей похилого віку в Пансіонаті для людей похилого віку

Як няня літньої людини ви, безумовно, чутливі до будь-яких симптомів або змін у поведінці підопічного. Швидка реакція на хвороби також можлива під час спостереження за шкірою. Коли це робити? Бажано щоранку, під час щоденних заходів щодо догляду.

Це особливо важливо для людей похилого віку зі стомою, а також у ті місяці, коли з’являються кліщі або інші комахи. Потім також перевірте потаємні місця – пахви, пах, шкіру за колінами, де найчастіше ховаються кліщі.

Не забудьте перевірити шкіру голови під волоссям, а також нігті на ногах, де часто розвивається стрижучий лишай.

Якщо ви доглядаєте літню людину зі стомою, суворо дотримуйтесь інструкцій свого лікаря. Шкіра навколо стомного мішка особливо вразлива для розвитку запалень та грибкових захворювань. Вона вимагає дотримання особливих правил та певних запобіжних заходів.

Як змінюється шкіра з віком?

Важливо пам’ятати, що багато змін шкіри абсолютно нормальні. Шкіра з роками змінює свій зовнішній вигляд і згодом на ній з’являються зміни кольору, плями, родимки і родимки. Це пов’язано з фізичними процесами, що відбуваються в організмі, зокрема:

  • змінений цикл дозрівання епідермісу,
  • знижене зволоження шкіри та підвищена втрата води,
  • зміна кровопостачання шкіри
  • втрата еластичних волокон.
  • Також важливі ліки, генетика і спосіб життя, у тому числі харчування, активність і час, проведений на відкритому повітрі.

Отже, не всі зміни обов’язково вказують на хворобливі стани. Це можуть бути, наприклад, печінкові плями, що виникають внаслідок надмірного відкладення меланіну – шкірного пігменту. Вони плоскі, неправильної форми, за текстурою такі самі, як і решта шкіри. Причиною печінкових плям є сонячне проміння, а також деякі ліки, пов’язані з лікуванням хронічних захворювань.

Але завжди необхідно уважно спостерігати за родимками, які можуть бути абсолютно невинними, а можуть сигналізувати про небезпечну меланому. При зміні їхньої консистенції або розміру необхідно звернутися до лікаря. Іншими тривожними ознаками є опуклість, а також просочування рідини.

Зміни шкіри – що має викликати занепокоєння

Регулярне спостереження за шкірою є важливим, оскільки це дозволяє швидко помічати будь-які нові зміни. Якщо вони не завдають болю, не відрізняються за консистенцією від шкіри, достатньо їх контролювати, або згадати про них під час наступного відвідування лікаря.

Проте за наявності інших симптомів або нездужань, що супроводжують зміни, слід негайно звернутися до дерматолога. Чого має боятися няня? Серед іншого:

  • свербіж,
  • почервоніння та набряк,
  • блідість та воскова текстура,
  • вже згадані опуклості, зміни у розмірах, просочування рідини,
  • висип, навіть якщо він не супроводжується свербінням, може бути алергічною реакцією.

Дбаючи здоров’я людей похилого віку, варто знати особливості найбільш поширених шкірних захворювань у людей похилого віку. Ось що вам потрібно знати, щоб відрізнити тривожні зміни від нормальних:

Нав’язливий лишай

Старі люди особливо вразливі до розвитку мікозу через порушення периферичного кровообігу або цукрового діабету, що виникає у літніх людей. Молочниця може розвиватись на різних ділянках тіла. Найчастіше уражаються стопи та нігті. Супроводжується почервонінням, свербінням, а в запущеній стадії осередками запалення, коричневими лусочками та тріщинами шкіри. Грибок нігтів можна розпізнати за кольором пластини – вона стає жовто – коричневою, товстою і чутливою до тиску.

Дріжджова інфекція

Ожиріння, цукровий діабет, гормональні порушення, прийом антибіотиків – це лише деякі з причин молочниці. Його викликають гриби, що належать до роду Candida, звідси і назва – кандидоз. Може з’явитися в пахово – стегнової складки, між сідничними складками, на стопах, а також у сечостатевій системі. Симптоми можуть відрізнятися залежно від локалізації. Найчастішими є: почервоніння, лущення епідермісу, свербіж, виразка, біль, гнійний вміст.

Роза

Якщо на шкірі з’являється еритема та супроводжується набряком, це може свідчити про наявність бактеріального захворювання, спричиненого стрептококами. Троянда найчастіше з’являється на обличчі чи гомілки. Його слід лікувати якнайшвидше, оскільки його розвиток може призвести до інших симптомів, таких як лімфангіт або флегмона.

Псоріаз

Це аутоімунне захворювання викликає руйнування епідермісу та запалення. Сверблячка також є симптомом. Псоріаз може мати серйозні наслідки для здоров’я, тому його не можна недооцінювати. Його можна розпізнати за шкірними висипами, покритими лусочками. Часто вони розташовані симетрично. Найчастіше вони з’являються навколо колін, ліктів та на шкірі голови.

Себорейний дерматит

Причини себорейного дерматиту до кінця не відомі. Захворювання може бути спричинене підвищеною активністю сальних залоз, порушеннями імунної системи, а також неправильним харчуванням, особистою гігієною або гормональними порушеннями. Може супроводжуватися легкою еритемою та лущенням епідермісу. Потім луска стає жирною та жовтою. Ураження найчастіше з’являються на волосистій частині голови, а потім переходять на безволосу шкіру, по лінії росту волосся, над бровами, за вухами та в носогубних складках.

Натирання

Перегрівання, сухість або надмірне потовиділення можуть призвести до натирання. Вони супроводжуються почервонінням, набряклістю, свербежем та болем. Ігнорувати їх не можна, оскільки вони можуть призвести до розвитку бактеріальної чи грибкової інфекції. Виразки лікують місцевими препаратами.

Обмороження

Гіпотермія найчастіше вражає кінцівки та особливо небезпечна для людей похилого віку. Особливо у хворих на цукровий діабет, які через знижений больовий поріг можуть не підозрювати про обмороження. Наслідком може стати тривале лікування, ампутація кінцівки та навіть смерть. Найбільш поширеними симптомами обмороження першого ступеня є біль чи поколювання та зниження чутливості шкіри. Спочатку вона стає червоною, а потім меловидною зі звуженням периферичних судин. Потім виникає набряк, що супроводжується болем. Обмороження також може мати неприємніші симптоми. На шкірі з’являються пухирі, наповнені криваво-фіолетовою рідиною. Чутливість пропадає через пошкодження нервових закінчень. Також ушкоджуються м’язи, а іноді й кістки.

Догляд за шкірою людей похилого віку

Шкіра – дуже важливий орган, який захищає внутрішні органи. Про неї слід дбати протягом усього життя, особливо в літньому віці, коли шкіра втрачає поживні речовини і піддається процесам старіння організму.

Що ви повинні пам’ятати як той, хто доглядає літню людину в області догляду за шкірою людей похилого віку? Ось кілька порад:

  • Завжди захищайте шкіру людей похилого віку від ультрафіолетових променів. Захистом може бути покриття для тіла, так і креми з високим фільтром.
  • Влітку також використовуйте препарати від комарів та кліщів.
  • Переконайтеся, що мешканець носить зручне взуття та одяг. Невинні садна та натоптиші можуть перетворитися на запалення, інфекцію або стійкі рани.
  • Пам’ятайте, що шкіра людей похилого віку потребує зволоження. Використовуйте зволожуючі та змащувальні препарати під час щоденного догляду.
  • Якщо ви доглядаєте літню людину зі стомою, уважно дотримуйтесь інструкцій свого лікаря. У цьому випадку застосування кремів, що змащують, може призвести до утворення ран і натертостей в області стомного мішка.
  • Використовуйте збалансовану дієту, яка зміцнить імунітет хворого та забезпечить його достатньою кількістю води.
  • Спробуйте захистити старшого від падіння та механічних пошкоджень шкіри. Ретельно перев’яжіть рани, а з появою тривожних симптомів зверніться до лікаря.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *