Заняття на свіжому повітрі для людей похилого віку в приватному пансіонаті
У нас вже давно стоїть прекрасна літня погода, що сприяє активному відпочинку. Це стосується і людей похилого віку – давайте заохочувати їх проводити якомога більше часу на свіжому повітрі. Це чудовий спосіб добре почати і закінчити день.
Фізична активність, звичайно, з урахуванням віку, здібностей та стану здоров’я є надзвичайно важливим аспектом профілактики багатьох захворювань. Наукові дослідження довели, що систематичні фізичні вправи допомагають підтримувати працездатність м’язів та суглобів, покращують кровообіг, позитивно впливають на серце, знижують кров’яний тиск та рівень цукру і навіть допомагають запобігти деменції. Тому варто стежити за тим, щоб люди похилого віку проводили якомога більше часу на свіжому повітрі, особливо навесні та влітку.
Ходьба, скандинавська ходьба та садівництво
Однією з найпростіших і найпопулярніших форм занять спортом серед людей похилого віку є проста прогулянка – літня людина може гуляти один, в компанії друзів або сім’ї (якщо дозволяють обов’язки, сходимо в парк з мамою або татом – це чудовий спосіб провести час разом) . І хоча це може здатися малоймовірним, але навіть двадцятихвилинна прогулянка в помірному темпі дозволяє наситити організм киснем, привести в рух застійні м’язи та суглоби, а в сонячні дні піддати організм впливу сонячних променів, необхідних для синтезу вітаміну D в організмі, організму (що, своє чергу, необхідно підтримки здоров’я кісток). Не забуватимемо, що приємну ранкову прогулянку можна поєднати і з чимось корисним, наприклад, з походом по магазинах або відвідуванням пошти.
Все більш популярним заняттям на свіжому повітрі серед людей похилого віку стає скандинавська ходьба, тобто енергійна ходьба з використанням спеціальних палиць. Його винайшли у 1920-бх роках у Фінляндії як вид цілорічного тренування лижників. Порівняно із звичайною прогулянкою, скандинавська ходьба дозволяє спалювати набагато більше калорій, оскільки переміщення палиць задіює м’язи, які мало працюють під час звичайної ходьби, у тому числі: м’язи шиї, біцепси та трицепси, м’язи живота та грудей, плечовий пояс. Важливо відзначити, що жердині також забезпечують підтримку, полегшуючи людям похилого віку збереження балансу.
Вдень або ввечері, коли сонце не так жарко, люди похилого віку можуть працювати в саду – для багатьох з них спілкування з природою – це спосіб приємно провести час. Звичайно, слід стежити за тим, щоб вони виконували роботу в міру своїх сил та можливостей – це не обов’язково перекопування клумб, а, наприклад, збирання фруктів або прополювання квітів. Вам також слід не забувати прикривати голову (особливо в сонячні дні) та регулярно поповнювати запаси рідини.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів