Перейти до вмісту

Фізичні навантаження для людей похилого віку

Фізична активність для людей похилого віку

Немає сумнівів у тому, що регулярна фізична активність – помірної інтенсивності, адаптована до ваших здібностей та переваг – дуже позитивно впливає на ваше здоров’я та самопочуття. Які види фізичної активності можна рекомендувати людям похилого віку? Як виявилось, їх досить багато!

Фізична активність неоціненно впливає на здоров’я людини – це науково доведено. Існують дослідження, які підтвердили, що фізичні вправи знижують ризик багатьох захворювань, типових для похилого віку, таких як ішемічна хвороба серця (і пов’язані з нею інфаркти та інсульти), гіпертонія, діабет 2 типу, остеопороз, ожиріння, депресія, деменція та навіть деякі ракові захворювання (включаючи рак товстої кишки та рак молочної залози).

Кращі фізичні навантаження для людей похилого віку

У людей похилого віку є багато різних видів фізичної активності на вибір. Важливо вибрати те, що дійсно подобається літній людині – щоб заняття приносило йому задоволення.

Прогулянки

Це найпростіша форма вправ, доступна кожному. Гуляти місцевими вулицями, садовими ділянками або парком можна як поодинці, так і в компанії. У нашому будинку для людей похилого віку, ми стежимо за тим, щоб наші мешканці, коли дозволяє погода, гуляли зеленими зонами, що оточують наш будинок для людей похилого віку. Всього 20 хвилин ходьби на день дозволяють наситити організм киснем та покращити роботу опорно-рухового апарату.

Скандинавська ходьба

Це форма енергійної, швидкої ходьби зі Скандинавії з використанням спеціальних палиць. Спочатку це був вид цілорічних тренувань лижників, а зараз це дуже цінний вид відпочинку. Скандинавська ходьба покращує кардіо-респіраторну систему, зміцнює м’язи та суглоби, її легко поєднувати з повсякденними справами (наприклад, походом до магазину).

Гімнастика

Це дуже широке поняття, яке може включати вправи на розтяжку, зміцнення та стабілізацію, а також елементи йоги, пілатесу та аеробіки. Літні люди можуть займатися або у фітнес – клубі під час занять, присвячених людям похилого віку, або вдома – все, що вам потрібно, це, наприклад, DVD з комплексом вправ для людей похилого віку.

Це, звісно, лише кілька прикладів. Літнім людям також рекомендуються їзда на велосипеді та плавання (обидва ці заняття дозволяють займатися спортом, не навантажуючи суглоби), а є люди, які, незважаючи на роки, люблять бігати чи кататися на лижах. Все залежить від стану вашого здоров’я та індивідуальних уподобань.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *