Перейти до вмісту

Хандра та депресія у людей похилого віку

Зимова нудьга чи депресія?

Нестача сонця, короткі дні, темрява, що швидко настає, – зима, безумовно, час, коли легко випробувати поганий настрій, напади депресії або відсутність бажання до якої-небудь діяльності. Це може стосуватися будь-якого, включаючи людей похилого віку. Якщо ми помічаємо такі симптоми у близької нам літньої людини, ми повинні відреагувати, щоб захистити її від такого небезпечного захворювання, як депресія.

За статистикою, на депресію страждають близько 500 000 людей в Україні. На жаль, лише половина з них лікують це захворювання у спеціалістів. Інші применшують свої симптоми, приховують їх через страх бути виключеними або якщо їх близькі не зацікавлені взагалі про них не знають. Ось чому так важливо дбати про наших людей похилого віку і реагувати на будь-які тривожні симптоми. Це велика група людей, які страждають на депресію.

Це все ще блюз чи депресія?

Якщо у літньої людини, особливо у похмурі, темні зимові місяці, поганий день, у нього поганий настрій і немає бажання займатися якими-небудь справами, не треба одразу панікувати. Іноді це трапляється з усіма. Проте слід виявляти обережність, коли такі ситуації відбуваються частіше, незалежно від погоди та обставин.

Згідно з науковими визначеннями, депресія – це захворювання, що характеризується глибоким і тривалим почуттям смутку, смиренності та зневіри. Люди з депресією не відчувають радості – навіть у ситуаціях, які раніше робили їх щасливими, вони апатичні та мляві, неохоче виконують повсякденні справи та уникають суспільства. Їхні інтереси та захоплення зникають, майбутнє вони бачать у похмурих тонах, суворо судять себе та своїх близьких. З’являються і типові фізичні симптоми – проблеми з концентрацією уваги, труднощі із засинанням, втрата ваги. У крайніх випадках можуть статися спроби самогубства.

Як лікувати та запобігати депресії?

Якщо ми помічаємо подібні симптоми у близької нам літньої людини, треба реагувати рішуче – депресія – захворювання, що потребує спеціалізованого лікування, як психологічного, так і фармакологічного. Применшувати значення депресії – найгірше, що ви можете зробити.

Однак набагато легше запобігти депресії. Принципи профілактики можна реалізувати дуже легко. Відомо, що регулярні фізичні вправи природним чином стимулюють вироблення серотоніну – гормону, що відповідає за гарне самопочуття. У будинку для літніх людей – Життя в Радість, ми закликаємо наших пацієнтів (якщо, звичайно, здоров’я дозволяє) регулярно гуляти. Важлива правильно складена дієта, багата на цільнозернові продукти, фрукти, овочі, рибу і молочні продукти. Однак особливо важливий міцний зв’язок з близькими та відчуття, що літня людина їм як і раніше потрібна. Давайте поговоримо з людьми похилого віку, проведемо з ними час, залучимо їх до сімейного життя, покажемо, що їхні знання, вміння та досвід – незважаючи на протязі часу – дуже важливі для нас. Це неодмінно відштовхне погані думки, надасть сил діяти та дозволить продовжувати радіти життю!

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *