Перейти до вмісту

Інсульт у людей похилого віку.

Інсульт серед людей похилого віку.

У процесі реабілітації і, в постінсультному періоді, падіння людей похилого віку є серйозною проблемою, оскільки можуть викликати фізичні травми, а також втрату віри у свої сили та страх перед поліпшенням. Вони є поширеним і упущеним з огляду на ускладнення інсульту, що викликає небезпечні наслідки, а іноді і постійне погіршення фізичної форми або смерть хворого.

Падіння людей похилого віку є серйозною проблемою в їх повсякденному житті. Вони є тягарем для тих, хто випробував їх, і для їхніх опікунів. За оцінками, протягом року близько 30% людей старших 65 років і до 40% старших 80 років, які живуть у своїх будинках, зазнають падіння.

Інсульт є найбільш поширеною причиною інвалідності серед людей похилого віку. Ризик падіння протягом першого року після інсульту
вдвічі вищий, ніж у загальній популяції, і торкається близько 40% пацієнтів. Фактори ризику включають наявність порізів та порушень рівноваги, а також сенсорний дефіцит, нетримання сечі, обмежену незалежність, а також ліки та деменцію. Наслідками падінь є: забиття та переломи кінцівок, а також вивихи в суглобах, у тому числі – перелом шийки стегна та найсерйозніше – церебральне ускладнення з утворенням гематоми або вогнищ забиття. Приблизно у 50% людей після падіння розвивається так званий «післяосінній синдром».

З досліджень, проведених показано, що серед захворювань нервової системи падіння найбільш поширені при хворобі Паркінсона (62% людей із захворюванням), при непритомності (57%) та при полінейропатії (48%), а також після інсульту у 42% пацієнтів .

До факторів, що підвищують ризик падінь, слід додати супутні захворювання (у тому числі захворювання опорно-рухового апарату, такі як коксартроз або вкорочення нижніх кінцівок та ін.), або небажані ефекти гіпотензивних препаратів та поганий загальний стан хворого (зневоднення, анемія) , гіпоеалінемія та ін.)

До зовнішніх факторів, які відповідальні приблизно за 30-50% падінь, відносяться, погане освітлення та слизька та нерівна підлога, а також неадекватна обстановка, сходи, які не захищені, відсутність поручнів, непридатне взуття,перебування в будинках для людей похилого віку або медичних установах.

В одному дослідженні найбільш поширені (62%) падіння людей похилого віку відбувалися вночі між 22.00 та 8:00. Доведено, що пацієнти падають найчастіше при спробі встати, сісти та переодягтися (37%). При ходьбі падіння траплялися лише у 15%, і лише 2,6% стосувалися пацієнтів, що лежали у ліжку. Близько 50% людей, що впали, розвинувся так званий «постосенный синдром» з негативною оцінкою руху та підтримкою рівноваги, що затримувало чи заважало одужанню.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *