Перейти до вмісту

Как помочь людям с раздражительными симптомами?

Психофармакотерапія людей похилого віку, або як допомогти близьким людям усунути дратівливі симптоми.

Старість – це період життя, який приносить із собою безліч змін на біологічному, емоційному та когнітивному рівнях. Наше тіло і розум з часом починає працювати менш ефективно, що може призвести до розвитку психічних та фізичних розладів. Сучасна медицина все ще розвивається і багато цих розладів лікуються препаратами, які, навіть якщо вони не здатні повністю вилікувати дане захворювання, допомагають уповільнити його розвиток, усунути деякі дратівливі симптоми і зняти біль.

Психофармакотерапія у похилому віці – що це таке?

Психофармакологія – це метод лікування психічних розладів, при якому як терапевтичний
засіб використовуються препарати з психотропною дією. Старість – це період змін. Вони виникають по всьому організму та пов’язані з ризиком зниження толерантності до препаратів та часто зниження їх ефективності.

Зміни, характерні для літнього віку, які слід враховувати при прийнятті рішення про здійснення фармакотерапії та підборі препаратів:

підвищення шлункового соку та одночасне зниження його кількості, що виділяються;

зменшення площі всмоктування речовин із шлунково-кишкового тракту, додатково ослаблення кровотоку за травною системою;

зниження маси деяких тканин, концентрації альбуміну, здатності серцевого викиду, кровотоку через печінку та нирки;

зниження маси печінки та активності її ферментів (сповільнюється метаболізм таких препаратів, як барбітурати, парацетамол, похідні бензодіазепінів).

Ризики, що виникають при застосуванні фармакотерапії у людей похилого віку.

Застосування психофармакотерапії у людей похилого віку, які борються з психічними розладами, показане і необхідне. Однак, крім позитивного впливу на здоров’я, це також може бути пов’язане з певними ризиками.

Накопичення наркотиків в організмі та збереження їх високого рівня протягом більш тривалого часу, ніж у випадку з молодими людьми. Накопичення лікарських препаратів викликане неможливістю правильно вивести їх із організму через порушення здатності печінки метаболізувати лікарські засоби та нирок виводити їх із сечею. Це призводить до появи більшої кількості побічних ефектів у людей похилого віку при використанні психофармакотерапії.

Зниження швидкості дії препаратів та великий ризик розвитку побічних ефектів. Це пов’язано з прогресуючими змінами кількості рецепторів для окремих нейромедіаторів, що діють у мозку з віком.

Небезпека для здоров’я виникає внаслідок підвищеної ймовірності взаємодії психотропних препаратів з іншими лікарськими засобами. Люди похилого віку часто борються з багатьма проблемами зі здоров’ям і використовують різні ліки для кожного стану. Препарати, що застосовуються у психофармакології та препарати, що призначаються при соматичних захворюваннях, можуть взаємодіяти один з одним, особливо коли вони неправильно підібрані або їх дози є надто високими. Тоді психотропні препарати можуть погіршити симптоми соматичних захворювань, а це може призвести до посилення симптомів психічних розладів.

Важливо знати про ці ризики під час підготовки процесу лікування психічних розладів у людей похилого віку, щоб надати максимально можливу медичну допомогу та уникнути ситуації, в якій лікування погіршило б здоров’я пацієнта.

Правила правильного застосування препаратів літніми людьми.

Щоб знизити ризик розвитку побічних ефектів, пацієнт та його сім’я повинні дотримуватись кількох основних правил:

Будьте терплячі, чекаючи, поки препарат спрацює, тому що цей час може бути продовжено у людей похилого віку. Не вводьте більше ліків, зменшуйте інтервали між прийомами тощо.
Інформуйте лікаря про всі ліки та біологічно активні добавки.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *