Перейти до вмісту

Комфорт для людей похилого віку у пансіонаті

На що слід звернути увагу при виборі будинку для людей похилого віку?

У багатьох із нас досить негативні асоціації з будинками для людей похилого віку для людей похилого віку. Тим часом, скористатися їхньою пропозицією не є доказом відсутності турботи про літню близьку людину – навпаки, найчастіше це найкраще рішення для обох сторін. Як вибрати хороший будинок для людей похилого віку і скільки коштує заплатити за проживання в такому місці?

Вибір конкретного об’єкта слід робити насамперед, виходячи з індивідуальних потреб майбутнього мешканця. Якщо близька нам літня людина страждає певним захворюванням, наприклад хворобою Альцгеймера або фізичною недугою, ми повинні переконатися, що центр, який ми розглядаємо, готовий надати йому допомогу. Важливими є як особливості самої будівлі, так і компетенції персоналу. Перш ніж підписувати договір, будь ласка, уважно прочитайте його зміст. Варто переконатися, що він не містить, наприклад, положень про можливість розірвання з негайним набранням чинності або зміною ціни на послуги без згоди іншої сторони.

Пам’ятатимемо, що такий центр стає новим будинком для мешканців. Вони повинні почуватися в ньому як удома, їм має бути гарантована свобода, недоторканність приватного життя та почуття гідності. Нашу пильність повинні викликати дуже обмежені години відвідування гостей та сувора організація режиму дня та способів проведення часу літніми людьми. Якщо у літньої людини є домашня тварина, з якою вона дуже близька, варто пошукати приміщення, яке дозволить йому переїхати зі своїм вихованцем.

Передусім слід перевірити правову основу, на якій працює обрана установа, та її досвід. Установа, що функціонує на підставі нормативно-правових актів, має відповідати високим вимогам, що висуваються до медичних установ, та перебувати під контролем. Виконання вищевказаних вимог особливо важливе у разі літніх людей, які потребують спеціалізованої допомоги (наприклад, лежачих хворих, безконтактних хворих, які страждають на деменцію).

Ще одним дуже важливим аспектом є контакт із установою: телефонний контакт утруднений чи практично неможливий? Багато чого ми можемо навчитися вже за першому контакті з тим чи іншим об’єктом. Попросіть надіслати пропозицію електронною поштою. Важливо те, як співробітник реагує на питання, що задаються, залучений до розмови, чи виявляє нетерпіння з приводу кількості питань?

Що запитати? Все, що ми думаємо про себе, у тому числі:
Чи забезпечується догляд медсестрами та особами, які здійснюють догляд, цілодобово?
Як часто в закладі є лікар?
Чи враховуються індивідуальні дієти?
Чи організовуються якісь заходи для людей похилого віку і які?
Який термін сповіщення?
Чи можу я побачити текст договору, перш ніж привести пенсіонера до будинку?

Основувати своє рішення виключно на інформації, опублікованій на сайті, – не найкраща ідея. Такі сайти створюють професіонали, часто сторонні компанії, які навіть ніколи не відвідували описуване місце. Варто заглянути у фотогалерею, якщо ми виявимо там лише стокові фотографії, це має нас насторожити. Тому найголовніше – це те, що ми можемо побачити на власні очі. Перш ніж ви вирішите скористатися тією чи іншою пропозицією, варто особисто відвідати обраний будинок для літніх людей і перевірити, як він виглядає і в якому стані. Чи там є велика зелена територія, де можна гуляти? Чи можуть мешканці проводити вільний час у спільній вітальні, обладнаній телевізором, книгами та зручними кріслами? Чи можна скористатися додатковими заняттями?
Велике значення для комфорту людей похилого віку має і атмосфера в даному закладі. Варто звернути увагу на контакти між самими мешканцями, а також на те, як до них ставляться працівники будинку для людей похилого віку. Якщо переїзд дозволяє літній людині встановити нові відносини, що приносять задоволення, зайнятися хобі і уникнути самотності – можливо, для нього це навіть набагато краще і приємніше, ніж залишатися в квартирі, де він провів більшу частину свого життя.

Особливе питання – кваліфікація працюючих співробітників у будинку для людей похилого віку

Установа повинна мати можливість користуватися послугами медсестер, лікарів, реабілітологів та фізіотерапевтів. Якщо літньому члену нашої сім’ї з якоїсь причини потрібна спеціальна дієта (наприклад, діабетична, печінкова або вегетаріанська), переконайтеся, що будинок для людей похилого віку бере до уваги ці побажання. Крім того, добре перевіряти якість страв – вони мають бути смачними та різноманітними.

Будинок літніх людей у Житомирі «Життя в Радість»

Запрошуємо вас до нашого Будинку для людей похилого віку, де ви знайдете все, що потрібно кожній людині похилого віку.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *