Перейти до вмісту

Кровотеча з варикозного розширення вен

Варикозна кровотеча

Увага на варикозну травму вен! Кровотеча з варикозного розширення вен у людини похилого віку

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок є найпоширенішою формою венозної недостатності. Захворюваність збільшується з віком, але може бути наслідком генетичної схильності пацієнта або неправильного способу життя (надмірна вага, відсутність фізичної активності, малорухливий спосіб життя). Хронічна венозна недостатність впливає на великий відсоток населення і частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків через гормональні зміни в їхньому організмі – він спостерігається у 47% жінок та 37% чоловіків.

Що таке варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен – це аномальне розширення поверхневих вен, тобто вен, які збирають кров з дрібніших судин і переносять її в глибокі вени нижніх кінцівок.

Внаслідок недостатності ці вени розширюються, а потім деформуються – аномальні вени зазвичай витягнуті та скручені, що видно навіть з-під шкіри (варикозне розширення вен темне, опукле і тому добре видно на ногах: ликах, а також стегнах або паху) .

Як формується варикозне розширення вен у людей похилого віку?

Кожна вена оснащена клапанами, які, закриваючись, гальмують виведення крові, що надходить до серця. З віком, а також через інші відхилення клапани працюють все гірше і гірше. Коли вони перестають закриватися, вени розширюються під тиском зайвої крові, що тече «навпроти кровотоку» і так утворюється варикозне розширення вен.

На початковій стадії захворювання варикозне розширення вен викликає лише непривабливий вигляд, але з розвитком захворювання, коли венозні судини збільшуються в розмірах і збільшуються порушення венозного кровообігу, можуть приєднуватися й інші недуги. У людей з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок з’являється біль, набряк, почуття тяжкості у кінцівках.

Варикозна травма вен у людей похилого віку – звідки береться це ускладнення?

Старі люди особливо вразливі до травм варикозних вен, тому що їхня шкіра тонша, має знижену напругу і зазвичай суха; що робить його більш сприйнятливим до всіх видів ушкоджень. Крім того, люди старше 60 років мають безліч супутніх захворювань, таких як цукровий діабет, який може ще більше посилити стан нижніх кінцівок. Все, що потрібно, це момент неуважності, удар по предмету меблів або іншого предмета, щоб призвести до травми кінцівки та тріщини шкіри в місці варикозної вени. Потім утворюється рана, що кровоточить, і навіть крововилив.

Дуже часто причиною травми варикозного розширення вен є гоління ніг жінками. Коли гостре лезо бритви переміщається тонкою шкірою, воно також може пошкодити опуклу варикозну вену, що виступає над її поверхнею. Кровотеча також може бути викликана падінням або подряпиною тварини.

Поширеним ускладненням варикозного розширення вен також є їх мимовільний розрив, спричинений крихкістю напружених стінок вен. Це так званий внутрішній розрив, який може виникнути внаслідок підвищення артеріального тиску у венах під час фізичних навантажень, наприклад під час фізичної активності. Розрив може спровокувати внутрішню кровотечу, що супроводжується сильними болями, появою синця та навіть гематоми.

Варто знати, що саме варикозне розширення вен, розташованих на ногах, найбільше піддається розриву, адже вага тіла тисне на них і вони зазнають зовнішніх пошкоджень.

Як запобігти розриву варикозного розширення вен?

Будь-який пацієнт, який спостерігає появу варикозного розширення вен на ногах, повинен звернутися до лікаря, щоб розпочати лікування венозної недостатності. Крім терапії, рекомендованої фахівцем, слід подбати про ноги, щоб мінімізувати ризик отримання травми.

Доглядати стан шкіри, використовуючи препарати, що підтримують постійний рівень зволоження тканин та їх зміцнення, з особливим акцентом на місцях; де шкіра суха і потріскана.

Подбайте про свою безпеку, щоб звести до мінімуму ризик випадкового зіткнення з предметами, що виступають у вашому оточенні – квартирою, офісом тощо.

Запитайте свого лікаря про лікування для зменшення варикозного розширення вен – лазерної терапії чи склеротерапії. Щоб знизити ризик кровотеч, фахівець може замовити абляцію, яка пригнічує ретроградний приплив крові до варикозних розширень вен і знижує ймовірність рецидиву кровотечі.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *