Перейти до вмісту

Лікування остеопорозу у Києві.

Остеопороз – причини, симптоми, лікування та профілактика.

Остеопороз є метаболічним захворюванням кісток, яке характеризується низькою кістковою масою та порушенням мікроархітектури кістки, що призводить до підвищеної сприйнятливості до переломів. Симптоми остеопорозу
зазвичай виявляються при запущених ураженнях кісток, а раннє виявлення захворювання можливе лише завдяки спеціалізованим обстеженням. Крім фармакологічного лікування, профілактика остеопорозу відіграє ключову роль – правильне харчування та регулярні фізичні навантаження.

Причини остеопорозу.

Безпосередньою причиною остеопорозу є витончення кісткових пучків губчастої кістки, зменшення їх кількості та, як наслідок, ослаблення просторової структури кістки. Все це робить організм більш сприйнятливим до переломів.
Ризик розвитку остеопорозу значно зростає у людей, старших 60 років. Остеопороз у жінок є наслідком гормональних змін, що відбуваються в організмі. Остеопорозу у жінок сприяє дефіцит естрогену, тоді як у чоловіків – тестостерон. Остеопороз у людей похилого віку пов’язаний з дефіцитом кальцію.

Симптоми остеопорозу.

Остеопороз – це захворювання, у якому відсутні характерні клінічні прояви. Больові симптоми при остеопорозі виникають лише тоді, коли патологічні переломи вже сталися в межах довгих кісток або хребців. Переломи стосуються:

хребет;
проксимальний відділ кістки передпліччя;
проксимальний кінець стегнової кістки;
проксимальний кінець плечової кістки;
ребра;
таз;
проксимальний кінець великогомілкової кістки.

Симптоми остеопорозу, які супроводжують перелом, залежать від кількості та ступеня ушкодження. Можуть бути: дискомфорт при сидінні, стоянні та нахилі вперед, сильні болі в сидячому та стоячому положенні; обмеження рухливості хребта та набряк навколишніх тканин. Першим симптомом остеопорозу є гострий біль у середньо-нижній ділянці грудного або грудопоперекового відділу хребта. Підраховано, що лише 40% переломів у хребті дають якісь симптоми.

Остеопороз – медикаментозне лікування.

Препарати, що застосовуються під час остеопорозу, покликані знизити ризик переломів кісток. Лікар вирішує, які препарати будуть найбезпечнішими та кориснішими для пацієнта. Першою групою препаратів, які застосовують при остеопорозі, є: Це препарати, які працюють за принципом гальмування втрати кальцію з кісток. Ці види препаратів вводяться у пероральній або внутрішньовенній формі. Бісфосфонати, що приймаються перорально, слід ковтати натще, а потім залишатися в сидячому або стоячому положенні близько 30 хвилин. Як і будь-який медикамент, бісфосфонати можуть викликати побічні ефекти у вигляді болю у животі, нудоти, блювоти, діареї або здуття живота. Іноді спостерігається значне подразнення шлунково-кишкового тракту.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *