Перейти до вмісту

Остеопороз та лікування.

Остеоартроз у людей похилого віку.

Варто знати, що остеоартроз у людей похилого віку є поширеною недугою і проявляється після 60 років. У світі від нього страждають близько 6 мільйонів людей, більше за жінок. Тому можливість догляду за людиною похилого віку з таким захворюванням досить велика. Наш Пансіонат у Житомирі “Життя в Радість” приймаємо пацієнтів з подібними захворюваннями.

Що таке дегенерація суглобів?

За правильний рух та виконання різних рухових навантажень відповідають м’язи, хребет та суглоби, які є своєрідною сполучною ланкою кісток у місцях, де вони рухливі. Наприклад, суглоби
розташовуються в ліктях, стегнах або колінах. Тут можна розрізнити великі суглоби, такі як кульшові, і дрібніші, присутні в ліктях або колінах. Особливе значення мають також суглоби між хребцями хребта, які надають йому рухливості.

Дегенерація суглобів
, з іншого боку, є прогресуючою деградацією суглобової тканини з віком, що виникає внаслідок численних біологічних факторів (генетичні помилки) та механічних факторів (надмірне навантаження на хребет, малий рух).

Які причини дегенерації суглобів у людей похилого віку та молодих людей?

Захворювання дегенерації суглобів у людей похилого віку може бути наслідком біологічних і механічних факторів. Біологічні фактори включають, наприклад, ожиріння або генетичні мутації, переважно мутацію гена. До механічних факторів відносяться, однак, всі навантаження на хребет, що виникають в результаті професійної роботи, невмілий та надмірний підйом, малорухливий спосіб життя та загальний малий рух. Як бачите, більшість механічних факторів багато в чому обумовлені нашою цивілізацією, в якій домінують менші фізичні навантаження і малорухливий спосіб життя. Це певною мірою пояснює зростаючу кількість випадків дегенерації хребта також у молодих людей віком 40 років.

Які симптоми дегенерації суглобів?

Дегенеративні симптоми в ділянці суглобів викликають насамперед біль, пов’язаний з неправильним функціонуванням суглобів. Ці недуги можуть бути хронічними та випромінюючими.
Нерідко може виникнути і небезпечне запалення суглоба, через що часто також призначаються протизапальні препарати.
Пацієнт може скаржитися на труднощі у виконанні основних рухів або ходьбі.
Дегенерація хребетного суглоба може викликати тиск на нерви, що йдуть в області хребта. Результатом цього можуть бути, наприклад, сенсорні порушення у руках, ногах чи ступнях і навіть головний біль.
Одним із симптомів захворювання також можуть бути пролежні, що утворилися у пацієнтів, які через численні переродження хребта залишаються лежачими.

Як доглядати людину з дегенерацією суглобів?
Остеоартрит починається приблизно у віці 60 років та прогресує з віком. Це невиліковні захворювання, особливо в геріатричному віці, коли складно говорити про будь-яку операцію або ефективну фізіотерапію
. Тому завдання няні входить, передусім, зняття больових відчуттів. Це можна зробити, використовуючи різні види ліків, включаючи таблетки чи актуальні пластирі та мазі. Медикаменти та рекомендації щодо їх застосування визначає лікар.

Гарні результати у зменшенні болю у суглобах дають також теплі ванни, масажі та фізіотерапія, підібрані відповідними віком. Тут варто зазначити, що залежно від стану здоров’я літньої людини (остеопороз або інша дегенерація хребта) фізіотерапевтичні процедури або масаж можуть бути не рекомендовані або навіть виключені.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *