Перейти до вмісту

Найчастіші травми у людей за 60 років.

Якщо людина старше 60 отримує травму, то найчастіше це відбувається через падіння. Що можна зробити, щоб уникнути цього.

Місця найчастіших падінь:

Будинки.

Найчастіше при виконанні дрібних побутових робіт, таких як: заміна лампочки, миття вікон, розвішування штор.

У лікарні.

Падіння в стаціонарі є наслідком незвички до розміщення меблів, предметів або розташування туалету, що відрізняється від домашнього, а також слабкості, нездужання, небажання користуватися допомогою у фізіологічних діях тощо.

У будинку для літніх Дом престарелых Киев
людей.

Старі люди, які живуть у будинках для людей похилого віку, часто мають нижчий рівень фізичної підготовки та фізичної активності.
Що впливає на баланс.

Зір.

У літньому віці погіршується гострота зору та чутливість очей до контрасту, через що літні люди схильні до більшої кількості падінь. Огляд очей та використання відповідних окулярів є дуже важливим елементом запобігання падінням у літніх людей.

М’язи ніг.

Для того, щоб тіло людини зберігало рівновагу, дуже важлива сила м’язів ніг. З віком сила ніг знижується (загалом на 30-40%). Погіршення роботи м’язів викликає частіші падіння.
Сила м’язів тіла. З віком м’язова маса тіла зменшується.

Сустави.

Рухливість суглобів людини впливає на поставу та рухи тіла і, отже, на здатність виконувати повсякденні дії.

Артеріальний тиск.

Фактором ризику падіння є раптові перепади артеріального тиску під час переходу з положення лежачи або сидячи в положенні стоячи. Вони зустрічаються в цілих 16 відсотках, у людей похилого віку, а їх частота може подвоюватися за наявності артеріальної гіпертензії.

Інші захворювання.

Серед захворювань, поширених у літньому віці, ризик падінь підвищують неврологічні захворювання, серцево-судинні захворювання, захворювання опорно-рухового апарату, хвороби обміну речовин, захворювання шлунково-кишкового тракту, захворювання сечостатевої системи та психічні розлади. Синдром Паркінсона підвищує ризик падіння до 10 разів. Крім того, деменція також збільшує ризик падіння у 2-3 рази. Фактори, які можуть бути причиною падінь (крім порушень ходи та рівноваги), також включають поведінкові порушення у вигляді збудження, блукання та психотичних симптомів.

Тривоги.

Небажані ефекти ліків часто недооцінюють як причину падіння. У похилому віці одночасне виникнення кількох захворювань пов’язані з прийомом численних препаратів, зокрема що відпускаються без рецепта. Ризик побічних ефектів збільшується зі збільшенням кількості ліків, а використання більше 4 ліків явно збільшує ймовірність падіння. Механізмом їх небажаної дії можуть бути когнітивні порушення, подовження часу реакції, що викликають порушення свідомості, посилення різких перепадів тиску або серцеві аритмії.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *