Перейти до вмісту

Лікування вен на ногах

Що таке варикозне розширення вен?

Що таке варикозне розширення вен? Чи варто воно того і як правильно ставитись? Чи небезпечні вони? Чи виникає воно тільки на ногах? Чи правильно починати з лікування вен на ногах? Чи призводить варикозне розширення вен до венозного тромбозу? Чому варикозне розширення вен часто повертається після хірургічного лікування?

Ось деякі з найпоширеніших питань, які наші пацієнти ставлять нам у пансіонаті для людей похилого віку. Нижче відповідь на всі запитання наш лікар.

Варикозне розширення вен є розширеними підшкірними судинами, з звивистим перебігом, в якому кров тече в протилежному напрямку, ніж повинна. Іноді вона навіть зупиняється в них і через це може грубішати. У положенні стоячи чи сидячи, і навіть під час силових напруг вони переповнюються кров’ю значно розширюються. Варикозне розширення вен зазвичай виникає внаслідок місцевої або системної (цілісної) навантаження венозної системи.

Слід пам’ятати, що варикозне розширення вен буває тільки СИМПТОМИ НЕ ХВОРОБА сама по собі. Про це часто забувають не лише пацієнти, а й лікарі. Варикозне розширення вен – це просто різновид колатерального кровообігу, механізм, що знімає підвищений венозний тиск у судинній системі. Варикозне розширення вен може виникнути будь-де, найчастіше ми знаходимо їх на ногах, в малому тазі (варикозне розширення вен або піхви) або в інтимних зонах (варикозне розширення вен промежини або вульви у жінок). Виникнення варикозного розширення вен, яке є одним із найбільш септакулярних симптомів захворювання вен, завжди потребує ультразвукова доплерографія.

Напевно, найпоширенішим міфом є ​​повторення того, що варикозне розширення вен є питанням генетики і лише естетичною проблемою. Ще однією неправдою є інформація, яка часто надається лікарями жінкам, про те, що лікувати їх слід лише після народження всіх дітей. Наступна неправда – це інформація про те, що ставитись до них не варто, адже вони завжди повертаються. Це насправді відбувається, якщо ми лікуємо симптом (варикозне розширення вен або судинні вени!), а не венозну недостатність, що призводить до їх утворення.

Тут варто згадати тему рецидивуючого варикозного розширення вен. Це дещо історичний та неточний термін, вживання якого призводить до багатьох непорозумінь. Повторна поява варикозного розширення вен на ногах після раніше виконаного втручання свідчить про неправильний підхід до лікування венозної недостатності, як захворювання або неможливість знайти збудника, що призводить до підвищення тиску у венозній системі.

Як показує наша практика, правильна діагностика проблеми венозної недостатності нижніх кінцівок, часто в ході венозної тазової недостатності, дозволяє вилікувати пацієнта надовго та ефективно. Проблема рецидиву захворювання вен зазвичай є багатофакторною проблемою. Наша роль (флебологи) шукатиме всі причинні фактори, а не погоджуватися на те, що це «проблема, успадкована від мами».

Такий підхід до теми захворювання вен призвів до того, що протягом багатьох років ми недостатньо добре вивчали наших пацієнтів, а використовувані методи були не дуже ефективними. Проте вони ефективно відтворені наступними поколіннями лікарів. Розвиток сучасної візуалізації та діагностики відкрив нам очі. Ми стали краще розуміти захворювання вен і принципи гідравліки, що їх керує, професійно звані лікарями принципами гемодинаміки.

Найважливішими порадами для пацієнтів, які хочуть правильно доглядати свої вени, є:

Рання діагностика захворювань вен (на попередньо виконаному допплерівському ультразвуковому дослідженні вен черевної порожнини, малого тазу та вен нижніх кінцівок);

У разі значних відхилень при доплерівському дослідженні доцільно планування розширеної діагностики (наприклад, магнітно-резонансної венографії);

Встановлення правильного, максимально причинно-наслідкового діагнозу;

Вибір правильної схеми лікування (переважно причинно-наслідкової) щодо клінічного стану пацієнтки або життєвих планів (наприклад, вагітність у разі жінок), фінансових можливостей, способу роботи тощо

Корекція звичок пацієнта, виду вправ, підбір компресійної терапії (дистанційна профілактика) або виписування контролю після проведеного лікування.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *