Перейти до вмісту

Пацієнти з обмеженими можливостями

Догляд за людьми з обмеженими можливостями в Пансіонаті “Життя в Радість” у Житомирі.
Пацієнт з ампутованими кінцівками – лікування та ускладнення.

Відновлення після ампутації кінцівок.

Ампутація кінцівки – це процедура, яка виконується у крайньому випадку, у разі вичерпання всіх можливостей її зберегти. Тривалість лікування коливається до кількох місяців і залежить від виду та ступеня ампутації, а також від загального стану здоров’я та можливого виникнення ускладнень.

Для того, щоб виконати процедуру, необхідно отримати згоду пацієнта. У випадку непритомних пацієнтів, які перебувають у стані раптової загрози життю, рішення приймають лікарі.

Підготовка до виходу з лікарні.

Під час післяопераційної реабілітації
, крім зміцнення певних груп м’язів та роботи над відновленням організму до адекватного рівня працездатності, важливо ознайомити пацієнта з обмеженнями, створеними після процедури, та з методами їх усунення ортопедичним обладнанням. Немаловажну роль відіграє і сім’я хворого, яка має бути проінструктована про спосіб догляду та необхідність адаптації місця проживання пацієнта до його потреб.

Вихід із лікарні (від кількох днів до кількох тижнів після операції).
Після закінчення лікування у стаціонарі пацієнт має бути спрямований на відновне лікування. До тих пір, поки не загояться рани, пацієнт повинен відвідувати наступні лікарські прийоми для контролю за загоєння ран. У разі виникнення тривожних симптомів пацієнт повинен негайно звернутися до лікаря.

Установка протезу (від кількох тижнів до кількох місяців після операції)
Для більшості ампутацій можна підібрати відповідний протез, який частково замінює функцію кінцівки. Тип протезу може бути адаптований до потреб та діяльності пацієнта. Молодий, фізично активний пацієнт очікуватиме, що протез значною мірою здатний замінити функцію ампутованої кінцівки. Перед встановленням протеза необхідно правильно підготувати (сформувати) шкіру. Це дозволить повною мірою скористатися можливостями, які пропонуються при використанні протеза.

Реабілітація (відразу після операції протягом кількох місяців).
Реабілітація – це індивідуальний процес, покликаний дати можливість максимально повернутися до нормальної діяльності після ампутації. Фізіотерапевту необхідно визначити разом із пацієнтом відповідну програму реабілітації та її мету.

Реабілітація зазвичай починається через кілька годин після операції з кількох простих вправ, які можна виконати в сидячому або лежачому положенні. Після ампутації нижньої кінцівки пацієнту зазвичай рекомендується використовувати інвалідний візок на початковому етапі реабілітації. Важливу роль відіграє вивчення техніки пересадження з коляски на стілець або ліжко і навпаки. У міру того, як загоєння ран прогресує та організм відновлюється після операції, спектр вправ розширюється.

Після того, як рана повністю загоїлася, можна приступати до встановлення протезу. Після закінчення цього процесу фізіотерапевт повинен навчити пацієнта його застосування.

Реабілітація може бути тривалим і монотонним процесом, але за належної завзятості та цілеспрямованості з боку пацієнта та фізіотерапевта вона дає дуже хороші результати, що дозволяють повернутися до фізичної активності або професійної роботи.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *