Як поговорити з літньою людиною про переїзд до будинку для людей похилого віку і як підготувати його до цього?
Переїзд до будинку Дом престарелых Киев
для людей похилого віку – це велика зміна в житті літньої людини. Як підготувати його до цієї події? Як із ним поговорити про нову ситуацію? Ключем до успіху є відкритість та терпіння. Як застосувати ці особливості практично? І як зробити переїзд менш стресовим для коханої людини? Ми обговорюємо цю тему у нашій статті.
Розмова про Будинок для людей похилого віку – як його здійснити?
Як ми вже згадували, переїзд до Будинку для людей похилого віку це дуже важлива і водночас складна подія. Основою для змін завжди має бути чесна, відкрита розмова, що проводиться в той момент, коли ми маємо час для більш тривалої, емоційної розмови.
Як вести таку розмову?
З самого початку варто запевнити близьку нам людину, що вона важлива для нас і що ми її любимо. Також важливо пояснити, що є причиною рішення, яке хочемо прийняти. Невже недуги літньої людини змушують її потребувати спеціалізованої допомоги? Чи задоволення його основних потреб, наприклад гігієнічних, за межами наших можливостей? Чи, може, ми відчуваємо себе вигорілими і бачимо, що подальший цілодобовий догляд є для нас дуже складним завданням? Варто чесно розповісти про свої почуття і про те, чому ми хочемо скористатися можливостями, які пропонуються послугами будинку для людей похилого віку.
Метод маленьких кроків – чому він того вартий?
Відмінним способом звикнути до нової ситуації є ознайомчий візит до обраного центру. Такий візит полягає в відвідуванні Будинок для людей похилого віку, а також перевірка якості номерів та знайомство з персоналом та жителями. Це можливість для старшого побачити на власні очі, що місце, де він буде зупинятися, є високоякісним будинком для людей похилого віку, адаптованим до потреб літніх людей. Це також шанс побачити, що люди, які перебувають там, добре проводять час і що вони мають постійний доступ до спеціалізованої медичної та реабілітаційної допомоги. Все це змусить звикнути до нового місця і з більшою ймовірністю залишиться там довше.
Цікавим рішенням також є метод малих кроків, який ґрунтується на поступовому відході клеента в центр. Перше перебування може тривати, наприклад, два тижні, щоб близька нам людина могла звикнути до ситуації і перевірити, чи підходить їй така форма догляду. Після закінчення цього терміну можна продовжити перебування ще на кілька тижнів або вирішити, що клієнт залишиться в установі назавжди. Однак важливо, щоб будь-яке продовження часу ретельно консультувалося з людиною похилого віку. Інакше вона може відчувати себе покинутою та відкинутою.
Зміна погляду.
Говорити з людиною похилого віку про переїзд до будинку для людей похилого віку – це одне, а «говорити» про це з самим собою – зовсім інше. Така подія є великою зміною, яка впливає на наш настрій і навіть провину, яку ми відчуваємо. Як ми можемо впоратися з цим? Запорукою успіху є зміна відношення та сприйняття всієї ситуації. Пам’ятайте, що літня людина потребує професійної та цілодобової підтримки, яку більшість із нас не в змозі забезпечити самостійно. Адже кожен з нас має додаткові сімейні, професійні або особисті обов’язки.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів