Перейти до вмісту

Пажитник та його властивості

Пажитник. Що це таке і як це працює?

Пажитник – це рослина, яка використовується одними як спеція, а іншими як засіб від випадіння волосся. Однак спектр його застосування набагато ширший. Ця рослина може допомогти при багатьох недугах здоров’я та є опорою для профілактики небезпечних захворювань. Дізнайтеся, чому варто звернути увагу на пажитник, а також які переваги пов’язані з його вживанням.

Зміст

Пажитник – характеристики
Які цінні речовини містяться у пажитнику?
Застосування та дія пажитника
Пажитник та краса

Як може зустрітися пажитник?

Пажитник (лат. Trigonella foenum-graecum) — рослина, корисні властивості якої були відомі тисячі років тому. Він використовувався у китайській медицині.

Пажитник має висоту близько 60 см. Квітки з’являються на ньому в період з липня до червня, тоді як для його плодів доведеться почекати до вересня. Цей овоч стручки довжиною до 10 см, в яких присутні жовто-кремове насіння.

Як сушене насіння, так і листя пажитника містять багато цінних речовин, але їх також цінують за їх смакові якості. Вони злегка пряні, злегка гіркі і чимось нагадують любисток до смаку – їх використовують як приправу на східній кухні.

Які цінні речовини містяться в пажитнику?
У 100 г пажитника міститься 323 ккал. Він забезпечує багато вуглеводів, але також є багатим джерелом клітковини та білка. У цій рослині є:

слизові речовини, які відрізняються високим вмістом галактоманнанів – вони обмежують підвищення рівня глюкози після їжі;

поліфеноли, які регулюють рівень глюкози в крові;

гідроксіізолеуцини, що стимулюють вироблення інсуліну,

стероїдні сапоніни, які підтримують обмін речовин,

ніацин, що має антиатеросклеротичну дію.

Крім того, у пажитнику присутні флавоноїди, алкалоїди, полісахариди. З іншого боку, інтенсивні ефірні олії відповідають за його смакові якості. Він також є багатим джерелом необхідних організму елементів, включаючи калій, фосфор та магній.

Застосування та дія пажитника
Вплив пажитника на організм Пажитник може допомогти у боротьбі з багатьма захворюваннями – його застосування:

є опорою під час нездужань травної системи – допомагає у разі метеоризму, оскільки підтримує вироблення шлункових соків. Також він сприяє швидше подолання запорів, адже в ньому багато клітковини;
допомагає підтримувати та регулювати рівень глюкози в корови,
є опорою печінки, оскільки допомагає захистити її від токсинів;
сприяє зниженню рівня холестерину в крові;
допомагає зняти запалення та є опорою під час інфекції;
підтримує регенерацію пошкоджених тканин,
завдяки високому вмісту клітковини, він допомагає знизити та підтримувати бажану масу тіла;
сприяє зменшенню неприємних недуг, пов’язаних з менопаузою та андропаузою.

Пажитник та краса

Ця рослина використовується для боротьби з випаданням волосся. Використання косметики на його основі сприяє зміцненню волосяних цибулин. На ринку представлені шампуні, кондиціонери та олії з пажитником у складі. Крім того, масло пажитника можна наносити безпосередньо на шкіру – воно допоможе боротися з недосконалістю шкіри та прищами.

Як може зустрітися пажитник?

Пажитник використовується для виробництва:

шампуні, кондиціонери, розтирання, що покращують стан волосся;
біологічно активні добавки, що допомагають підтримувати нормальний рівень цукру в крові;
специфіка, що підтримує секреторні функції травної системи.
Крім того, до страв можна додавати порошкоподібне насіння пажитника – для підвищення поживної цінності страв. З іншого боку, настої можуть бути приготовані з цілісного насіння. Ця рослина також розглядається як спеція і часто є компонентом суміші каррі.

Вживання пажитника може сприяти як здоров’ю, так і красі. Специфіка та добавки, що виробляються на його основі, легко доступні, тому варто розглянути їх застосування та включення до раціону.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *