Звіробій. Які властивості він має і хто не може ним користуватися?
Звіробій – це рослина середнього розміру з дрібними жовтими квітами, яка зазвичай розглядається як бур’ян. Його часто можна зустріти в лісах, луках і чагарниках. Мало хто знає, що цей непримітний звіробій приховує безліч цінних корисних для здоров’я інгредієнтів. Дізнайтеся, які властивості має ця рослина і як її можна використовувати щодня.
Зміст
Звіробій – які властивості він має?
Звіробій – коли не варто його вживання?
Звіробій – як користуватися?
Рослинною сировиною звіробою є його висушені суцвіття. Їх слід збирати на початку цвітіння, тобто. приблизно у червні – тоді концентрація активних інгредієнтів найвища.
Про властивості звіробою писали тисячі років тому. Особливо їх цінував Гіппократ, який мав регулярно використовувати їх як універсальний засіб від багатьох недуг. Грецький лікар не помилився щодо цієї рослини.
Згідно з результатами останніх досліджень, звіробій містить:
флавоноїди, які допомагають розслабити гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту та судин.
Завдяки цьому вони підтримують боротьбу з розладами травлення, а також болями в животі, що виникають під час менструації.
Вони також сприяють покращенню травлення;
похідні гіперицину та фторглюцину, що підтримують інгібування ферментів МАО. Вони відповідають за руйнування нейротрансмітерів, які зумовлюють правильне функціонування нервової системи.
Таким чином, поєднання похідних фтороглуцину та гіперицину сприяє заспокоєнню нервів та підтримує полегшення недуг, пов’язаних, наприклад, з передменструальним синдромом або менопаузою;
ефірна олія та дубильні речовини підтримують процеси, які усувають бактерії та запалення. Таким чином вони допомагають залікувати рани, усунути шкірні інфекції, виразки або прищі.
Крім того, ефірна олія сприяє регенерації шкіри;
гіперозид, який підтримує сечогінні процеси;
вітаміни С та А, які підтримують правильне функціонування організму.
У зв’язку з цими властивостями екстракт звіробою часто є компонентом кремів та мазей для нанесення на шкіру, а також сиропів та шлункових крапель.
Звіробій – коли не варто його вживати?
Незважаючи на безліч переваг, не завжди підходить людям. Особливо обережно слід звертатися до людей, які:
мають світлий колір обличчя або борються з гіперчутливістю до сонячних променів або уражень шкіри – гіперицин може сприяти формуванню фототоксичної реакції, тому рекомендується обмежити вплив УФ-випромінювання.
Вживання звіробою під час прийняття сонячних ванн може призвести до появи знебарвлення на шкірі;
мають високу температуру,
страждають від ураження печінки;
приймати антиретровірусні та контрацептивні препарати або боротися з депресією та використовувати спеціалізовані препарати – речовини, що містяться у звіробоі, можуть знизити їх ефективність. Більше того, у поєднанні з антидепресантами може виникнути так званий серотоніновий синдром. Виявляється галюцинаціями, надмірним збудженням, гіпертермією, судомами, а крайніх випадках може призвести до смерті хворого.
Траву також слід уникати людям, які використовують антикоагулянти.
Звіробій – як користуватися?
Ви вирішили зібрати звіробій? А може, ви купили сушений у трав’яному магазині і не знаєте, що з ним робити? Найпростіше приготувати настій. Для цього вам знадобляться:
одна столова ложка трави,
250 мл гарячої води.
Залити окропом і накрити кришкою, щоб ефірні олії «не випарувалися». Через 20 хвилин напій буде готовим до вживання. Настій можна пити у будь-який час доби, але якщо ви боретеся з розладом шлунка, найкраще робити його після їжі, а якщо у вас виникли проблеми із заспокоєнням перед сном, випити його ввечері.
Звіробій – надзвичайно цікава трава, з якою варто познайомитися ближче. Має не лише цінні властивості, а й цікавий смак. Однак не забувайте звертатися з ним обережно, адже інгредієнти, що містяться в ньому, також можуть зашкодити здоров’ю.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів