Перейти до вмісту

Початкова стадія нетримання сечі – як лікувати?

Догляд за літньою людиною з нетриманням

Нетримання сечі – це проблема, яка найчастіше виникає у жінок і зачіпає в основному людей похилого віку. Дуже важливо забезпечити їм підтримку та належний догляд. Дізнайтеся, як доглядати літню людину з нетриманням сечі і що лежить в її основі.

Як діяти на початковій стадії нетримання сечі?

Нетримання – неконтрольоване, мимовільне підтікання сечі із сечового міхура. Це негативно позначається як життя підопічного і дуже часто призводить до усунення від соціального життя. Тому швидке розпізнавання характеру труднощів має значення і дозволяє коригувати кращі методи управління. Літні люди дуже часто приховують свою проблему, вважаючи її чимось ганебним або тісно пов’язаним із процесом старіння. Важливо переконати їх у тому, що з нетриманням можна боротися. Правильно підібраний метод лікування зведе до мінімуму дискомфорт та значно підвищить комфорт.

Пам’ятайте, що стан відрізняється за ступенем тяжкості та розвивається повільно. Це означає, що ми повинні недооцінювати будь-які ранні сигнали. Ви можете поставити своєму підопічному навідні питання, які допоможуть розпізнати початок захворювання. Якщо до нього належить хоча б одне з наступних, вам слід пройти професійне медичне обстеження:

  • Невеликі епізодичні підтікання сечі при кашлі, чханні чи ходьбі.
  • Відвідування туалету понад вісім разів на день.
  • Часті пробудження серед ночі через раптову потребу в туалеті.
  • Труднощі у помірності сечі.

Ви доглядаєте літню людину з нетриманням сечі?

Можливо корисно вести щоденник, у який ви записуєте всі епізоди, час і кількість відвідувань туалету, а також кількість випитої рідини.

Типи нетримання

Як вибрати найкращу стратегію дій? По – перше, необхідно виявити причини, через які старший бореться зі станом та його різновидом. За потреби лікар призначить відповідні, індивідуально підібрані заходи, а у більш важких випадках ухвалить рішення про операцію. Однак пріоритет надається немедикаментозним компонентам лікування, характерним для більшості видів нетримання сечі. Тому ми розрізняємо:

  • Стресове нетримання сечі – підтікання сечі є прямим результатом раптового підвищення внутрішньочеревного тиску. Якщо напади викликані значними фізичними зусиллями, ми маємо справу з першим ступенем захворювання. Стадія II є наслідком помірної активності, такої як прибирання або підйом сходами, а стадія III є мимовільною і виникає навіть у лежачому положенні.
  • Ургентне нетримання – джерелом всіх інцидентів у цьому випадку є неконтрольований тиск на сечовий міхур. У той же час підопічний може боротися з півлакіурією.
  • Змішана форма – виникає, коли симптоми обох перелічених вище видів нетримання виявляються одночасно. Іншими формами є переважно нічний енурез, безперервний, екстрауретральний чи некласифікований.

Найчастіші причини нетримання сечі

Одні фактори, що лежать в основі проблеми, можна усунути, наприклад, змінивши навички підопічного, а інші пов’язані з його віком або загальним станом здоров’я. До причин нетримання сечі належать, зокрема:

  • дисфункція кишечника, у тому числі запори,
  • деякі ліки та супутні захворювання,
  • пологи з ускладненнями,
  • невелика фізична активність,
  • ожиріння,
  • гінекологічні та урологічні операції,
  • збільшення передміхурової залози,
  • інфекції сечовивідних шляхів.

Догляд за літньою людиною з нетриманням

Відправною точкою успішного лікування є зміна способу життя. Чи має ваш підопічний шкідливі звички? Переконайте його кинути палити, більше займатися спортом та дотримуватися здоровішої дієти, яка допоможе йому схуднути. Основу складають овочі, фрукти та продукти з великою кількістю клітковини, цинку та вітамінів С та А. При догляді за літньою людиною з нетриманням стежте за тим, щоб вона регулярно вживала їжу та пила воду. Однак не рекомендуються газовані напої та кофеїн.

Вставаючи з ліжка, збираючи сумки з покупками, випорожнюючись і виконуючи інші повсякденні дії, людина похилого віку повинна прийняти правильну поставу. Піднімати важкі предмети на вдиху? Це найпоширеніша помилка! Не менш шкідливо часто сечовипускання без явної потреби, «про запас». При користуванні туалетом людина похилого віку повинна сидіти прямо, поклавши ноги на низьку підставку, завдяки чому дефекація також буде легшою.

Догляд за літньою людиною з нетриманням – роль вправ

Вправи, розроблені фізіотерапевтом, відіграють велику роль при догляді за людиною похилого віку з нетриманням сечі. Варто ввести тренування м’язів тазового дна, тобто вправи Кегеля, а також навколишніх м’язів – наприклад, м’язів тазового дна живіт і сідниці. Виконувані систематично протягом кількох хвилин, дотримуючись елементарних правил безпеки, вони принесуть сприятливий результат незалежно від виду недуги. Фахівець допоможе людині похилого віку напружити потрібну групу м’язів. Важливо стежити за її станом та припиняти активність, якщо вона починає відчувати біль.

Що може бути корисним? Серед іншого, тренування сечового міхура, яке є одним із варіантів поведінкової терапії. Вона полягає в тому, щоб утримувати більш тривалі проміжки між відвідуваннями туалету і напружувати м’язи тазової діафрагми. Проте найголовніше – надати підтримку старшому. Дружні, взаємно довірчі стосунки полегшать боротьбу із хворобою, запобігають почуттю дискомфорту та збентеження і, як наслідок, приховування нездужань.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *