Перейти до вмісту

Поліпшити зір у домашніх умовах

Вправи для покращення зору

Без гарного зору важко уявити нормальне функціонування. Очі – це не лише дзеркало душі, а й наше вікно у світ. На жаль, у наш час ми їх надмірно напружуємо. Не лише під час виконання професійних обов’язків, а й у вільний час. Годинами сидячи перед комп’ютером, дивлячись на екран телевізійного монітора або дисплей телефону, а також читаючи – часто при слабкому освітленні – це призводить до того, що очі постійно і надмірно експлуатуються. Тому варто подбати про них та з’ясувати, як покращити зір у домашніх умовах, використовуючи вправи самостійно.

Напруга очей

З віком якість нашого зору знижується. Крім того, також можуть бути симптоми, що свідчать про його надмірну експлуатацію. Повіки здаються нам важкими, а кон’юнктива може почервоніти. Іноді ми відчуваємо, що наші очі болять, сохнуть або починають свербіти, горіти, а іноді і сльозитися. Ми також не всі чітко бачимо, і у сфері зору з’являються невеликі плями. Іноді спостерігається також підвищена чутливість до світла. Напруга очей також призводить до головного болю у деяких випадках. З появою описаних вище недуг потрібно подбати як про відпочинок, а й правильної регенерації. Тому постає питання: як покращити зір? Хороший спосіб робити правильні вправи, які допоможуть нам у цьому. Їх можна використовувати практично будь-де. Важлива їхня регулярність.

Вправи для покращення зору, йога для очей

Однією з методів поліпшення якості зору є йога очей, тобто. вправи, спрямовані на їхнє розслаблення.

1) Вправа була розроблена американцем, доктором Вільямом Бейтсом, який був офтальмологом. Найкраще виконувати їх на відкритому повітрі або у великому приміщенні, а також у довгій передпокої.

Ми займаємо стоячу позицію. Ставимо ноги на досить широкий крок, розслабляємо плечі, а також шию. Як тільки ми це робимо, ми починаємо розгойдуватися у дуже повільному ритмі. Ми робимо це таким чином, щоб постійно змінювати вагу тіла, переносячи його з однієї ноги на іншу. Ми не рухаємо головою, вона нерухома. Під час цієї вправи ми нагадуємо маятник годинника. Перед цим вибираємо два пункти. Один знаходиться далеко від нас (якийсь нерухомий об’єкт: будівля, лава, дерево тощо), а інший поруч (пляма на склі, ручці тощо) – близько метра.

Ми дивимось у їхній бік, але розмито, тобто явно не бачимо жодного з об’єктів. Під час цієї діяльності нам здається, що ближчий рухається у протилежному напрямку, ніж наш рух. Зробивши 15 таких повторень, ми заплющуємо очі і тепер намагаємося уявити собі цей «рух» ближчого об’єкта. Після ще 15 рухів ми розплющуємо очі, весь час виконуючи вправу. Ми робимо це протягом його тривалості, тобто. 2 хвилини. Рекомендується виконувати вправу до 4 разів на день.

2) Ми робимо цю вправу, сидячи на відкритому повітрі або вдома. Для його проведення вам знадобиться запалена офісна лампа, якщо ви тренуєтеся у приміщенні. Слід прийняти зручне для себе положення, а також подбати про розслаблення м’язів шиї. На початку зробимо кілька глибоких вдихів та видихів. Потім ми заплющуємо очі і спрямовуємо їх прямо у світло лампи. Ми також можемо практикувати на відкритому повітрі, а потім замість лампи ми дивимося (очі також закриті) на сонці. Тепер ми починаємо рухати головою спочатку вгору, потім вниз, потім праворуч, ліворуч і знову вгору, вниз і так далі. Ми робимо це протягом 2 хвилин. Рекомендується повторювати вправу двічі на день.

3) Ця вправа повинна бути відома деяким людям з дитинства як форма гри. На стіні, на рівні наших очей, коли ми перебуваємо в положенні стоячи, ми поміщаємо вирізане з паперу чорного кольору коло, яке повинно мати діаметр 5 сантиметрів. Ми стоїмо перед ним на відстані метра. Слід подбати про те, щоб розслабити м’язи шиї та зробити глибокі вдихи та видихи. Ми починаємо інтенсивно дивитися на коло, постійно дихаючи. Якоїсь миті ми повинні помітити, що в його центрі він починає світлішати. Потім, швидко перемістивши очі до стіни, ми повинні помітити біле коло таких самих розмірів, як і справжнє. Повторюємо вправу 3-5 разів.

4) Коли ми хочемо знати, як покращити гостроту зору, ми повинні використовувати наступні вправи кілька разів на день. Ми можемо стояти чи сидіти. Ми дихаємо вільно, спокійно і намагаємося розслабити та розслабити м’язи. Ми заплющуємо очі, а потім дуже повільно рухаємо очима в одному напрямку, щоб ми могли відчувати м’язи очного яблука. Через деякий час, також повільно, ми рухаємося очима в іншому напрямку. Ви повинні зробити цю вправу 10 разів. Фахівці рекомендують повторювати весь цикл кілька разів протягом дня до 5 разів.

Масаж очей

Ця вправа призначена для протидії захворюванням очей. Ми можемо робити їх практично будь-коли, коли відчуваємо, що наші очі втомилися. Ми приймаємо будь-яку позу (сидячи чи стоячи). Ми вільно дихаємо та розслабляємо м’язи шиї. Закриваємо очі і прикладаємо далі фаланги великих пальців до віків зовнішньою стороною (праворуч праворуч, ліворуч ліворуч). Потім ми починаємо переміщати їх вгору та вниз. Рух має бути спокійним, а тиск не дуже сильний, але відчувається. Так, щоб стимулювати м’язи очних яблук. Ми робимо вправу протягом хвилини або навіть 2, якщо відчуваємо необхідність. Варто повторювати їх 3-4 рази на день.

Вправа для людей, які працюють за комп’ютером протягом тривалого часу

Ця вправа варто робити, коли ми працюємо довгий годинник, дивлячись на екран монітора. Варто встановити «нагадування» на телефоні, який повідомить нам, що час для цього щойно настав. Після 20 хвилин роботи відведіть погляд від екрана монітора. Тепер протягом 20 секунд ви повинні подивитися на будь-який об’єкт, який знаходиться приблизно за 6 метрів від нас. Потім ми повертаємось до наших занять. Ми повторюємо вправу кожні 20 хвилин протягом усього використання комп’ютера. Навіть удома.

Вправа для опущених повік

Люди, які запитують, як підняти повіки за допомогою домашніх засобів, можуть почати з наступної вправи. Ми займаємо будь-яку позицію, тобто можемо сидіти, стояти і навіть лежати. Наші очі розплющені. Необхідно лише подбати про розслаблення. Кінчиками пальців обох рук торкаємось місця біля скронь – просто у зовнішніх куточках очей. Потім необхідно розтягнути шкіру тут під певним нахилом, тобто зробити косі очі. У такому положенні потрібно потримати 5 секунд, щоб після цього зняти напругу. Ми робимо вправу 10 разів, роблячи 3 секунди розслаблення між розтяжками. Добре повторювати таку серію 3-4 рази на день.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *