Перейти до вмісту

Позитивні емоції для постояльців

Що робить людей похилого віку щасливими?

Люди похилого віку, навіть дуже старі і дуже хворі, можуть відчувати радість, як і всі інші. Вам просто потрібно надати їм стимули, які можуть викликати посмішку, і це не повинно бути складно. Сьогодні ми представляємо список речей, які повернуть людині похилого віку гарний настрій.

1. Релігійні практики та духовний розвиток

Старі люди дуже часто залучені до релігійних обрядів. Вони моляться і, якщо є можливість, беруть участь у месах і службах. І саме релігійні практики приносять літнім велике задоволення. Якщо старший рухливий, його можна відвести до церкви, якщо він не може рухатися, то обов’язково насолодиться месою по телебаченню чи радіо. В епоху пандемії ковіда стало дуже популярно проводити меси у прямому ефірі навіть із невеликих храмів. Послугами діляться, наприклад, у соціальних мережах. Старший, напевно, зрадіє, якщо зможе подивитися масову трансляцію зі знайомої йому церкви.
Окрім участі в месі, літня людина повинна також отримувати задоволення від спільної молитви, прослуховування релігійних пісень чи читання книг на релігійні теми.

2.Контакт з людьми

Літню людину дуже часто радує навіть найнезначніший контакт з людьми, найплідніший, звичайно, контакт із рідними – рідними та друзями, але навіть коротка розмова з сусідом чи листоношою може значно покращити настрій. Тому, якщо можете, зробіть так, щоб старший контактував з оточуючими його людьми. Якщо старший не може приймати гостей, варто дозволити йому зв’язатися з нами по телефону та відеозв’язку. Навіть людям, які не можуть говорити, сподобається дивитися, як члени сім’ї махають у камеру.

3. Назад у минуле

<Р>Старі люди дуже часто не пам’ятають, що їли на сніданок, але здатні згадати старі часи. Їм подобається згадувати свою молодість, коли вони були здоровими та підтягнутими. Є щонайменше кілька способів повернутися в минуле. Тут підійдуть перегляд старих фільмів, прослуховування музики з молодості старшого, його улюблених пісень. Прослуховування музики може бути приємним навіть для людей похилого віку, які не підтримують логічний контакт. Обізнаним підопічним можна подарувати фотоальбоми багаторічної давності та фотографії з Інтернету, що показують місця, які вони знають.

4. Кросворди, ребуси

Інтелектуально здорові люди похилого віку люблять заняття, які дозволяють їм тренувати свій мозок. Люди похилого віку дуже часто люблять розгадувати кросворди, навіть якщо ваш підопічний не може писати самостійно, ви можете прочитати їм паролі і нехай вони нададуть рішення. Деякі люди похилого віку цікавляться сучасними видами розваг, такими як рішення судоку на планшеті. Якщо старший досить здоровий, щоб використати такі форми розваги, варто запропонувати їх йому. Цей тип завдань не тільки зберігає дотепність, але й розважає і допомагає боротися зі нудьгою, що, у свою чергу, робить людину, яка здійснює догляд, менш обтяженою.

5. Маленькі радості

Маленькі речі можуть викликати посмішку на обличчі літньої людини. Варто познайомитися з людиною, про яку ми дбаємо. Можна весело приготувати улюблений десерт, поставити на стіл вазу з живими квітами чи одягнути улюблений шарф. Ключем до посмішки є співчуття та пам’ять про те, що літня, навіть дуже хвора людина, яка має проблеми з мовленням та розумінням, має право на максимально можливу якість життя.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *