Життя після інфаркту – що змінити і як зберегти себе?
За даними Українського товариства кардіологів, щорічно в Україні реєструється близько 40 000 випадків серцевих нападів. До 10% хворих помирають протягом року від інфаркту, а ще 50% – протягом наступних 5 – 10 років. Тим часом довге життя після інфаркту можливе – але треба змінити спосіб життя, пам’ятати про аналізи і просто берегти себе!
Хоча кількість прямих смертей, спричинених серцевими нападами, останніми роками знижується, в Україні, як і раніше, на 30 – 50% більше смертей, ніж у країнах Західної Європи. Статистика так званого пізня смертність – приблизно 10% хворих після інфаркту не доживають до наступних 12 місяців. Тим часом, як стверджують фахівці, після інфаркту можна прожити значно довше – але необхідно дотримуватись певних правил!
Найважливіші правила життя після інфаркту
Вторинна профілактика, що проводиться після того, як трапився інфаркт, включає дії, які пацієнт повинен вжити спільно зі своїм лікарем. До них належать насамперед:
- відмова від куріння сигарет,
- зниження рівня поганого холестерину ЛПНГ у крові,
- регулювання рівня артеріального тиску.
Дуже важливо лікувати й інші супутні захворювання, характерні для літнього віку, зокрема діабет. Ідеальний рівень глікемічного контролю такий, щоб рівень цукру в крові після їжі не перевищував 140 мг/дл.
Зниження ваги має важливе значення: надмірна вага та ожиріння є одними з основних факторів ризику наступних серцевих нападів. Таким чином, індекс маси тіла ІМТ повинен знаходитися в межах від 18,5 до 25. Здорове зниження ваги включає як дотримання принципів збалансованого харчування, так і фізичну активність.
Таким чином, раціон повинен враховувати потреби людей похилого віку в калоріях, а також наявність продуктів, багатих інгредієнтами, що благотворно впливають на стан системи кровообігу. До них відносяться, серед іншого: насичені жирні кислоти омега – 3 та омега – 6, а також вітаміни та мінерали. Коли справа доходить до фізичної активності, вона повинна бути адаптована до фізичних можливостей та переваг літніх людей. Щоденна прогулянка дуже позитивно впливає на здоров’я людей похилого віку – ми також закликаємо до участі в таких заходах мешканців нашого будинку для людей похилого віку.
Не можна забувати про суворе дотримання рекомендацій лікаря – прийом призначених ліків, регулярні відвідування та профілактичні обстеження (ЕКГ, УЗД серця, регулярний аналіз крові). Такий вид комплексної діяльності значно збільшує шанс на довге, гарне та щасливе життя навіть у людей, які перенесли інфаркт!
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів