Перейти до вмісту

Правильна гідратація для літніх людей

Вода та її значення в раціоні людей похилого віку

Вода є надзвичайно важливим елементом раціону кожної людини – дорослій людині слід випивати близько 2 літрів води на день. Для людей похилого віку його дефіцит у щоденному раціоні може бути особливо небезпечним.

Вода є основним інгредієнтом їжі та основним компонентом маси тіла (50 – 80%). Організму постійно необхідна вода для виконання всіх своїх функцій – вона входить до складу тканин та рідин організму, транспортує кисень та поживні речовини, необхідна для терморегуляції, виділення продуктів обміну, захищає спинний та головний мозок. Тому водні ресурси організму необхідно регулярно поповнювати.

Середня потреба дорослої людини у воді становить приблизно 2 літри на день. Він виникає з кількох джерел – вживання різних видів рідини (від чистої води до кави, чаю та різних соків та напоїв) та прийому їжі. Кожен продукт містить певну кількість води.

Старі люди піддаються ризику зневоднення

Щоденне забезпечення організму достатньою кількістю води особливо важливе для людей похилого віку. По-перше, з віком вміст води в організмі природним чином знижується. По – друге, люди похилого віку менше відчувають спраги, тому рідше п’ють напої. По-третє, деякі старечі захворювання (наприклад, хвороби нирок) та прийом деяких груп ліків (наприклад, при гіпертонії) посилюють виведення води з організму, а значить, підвищують ризик зневоднення. А для літньої людини це може бути смертельно небезпечним!

То як же з цим впоратися? У будинку для людей похилого віку «Життя в Радість» у Житомирі, ми дбаємо про те, щоб наші мешканці мали постійний доступ до чистої та свіжої води – ми закликаємо кожну літню людину завжди мати під рукою склянку води та пити її невеликими ковтками протягом дня. Якщо пити чисту воду здається неприємним, можна розбавляти нею фруктові соки, заварювати чай чи готувати компоти. Також слід вживати у великій кількості супи, овочі та фрукти, тобто продукти, багаті на воду. Правильна гідратація дозволяє довше насолоджуватися здоров’ям та гарним самопочуттям!

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *