Перейти до вмісту

Причини зниження апетиту у людей похилого віку?

Як стимулювати апетит у людей похилого віку?

З віком синтез гормонів, які відповідають за почуття голоду, може ослабнути. Більше того, існує низка факторів, які знижують апетит у людей незалежно від віку. То як же стимулювати апетит літній людині і чого слід уникати?

Зниження апетиту – фізіологія чи патологія?

З одного боку, зниження потреби в калоріях у людей похилого віку є природним явищем, оскільки воно є результатом зниження фізичної активності. Однак, хоча невелика втрата ваги не повинна викликати занепокоєння, втрата більшої кількості кілограмів може сигналізувати про певні порушення.

Виявлення причини втрати ваги є ключовим елементом, що визначає подальше лікування. Якщо втрата ваги не пов’язана із захворюваннями або побічними ефектами ліків, слід задуматися про те, чи достатня енергетична цінність споживаних літньою людиною страв. Літні люди дуже часто стикаються з так званими анорексіями в літньому віці. Причин цього стану може бути багато.

Причини зниження апетиту

Зниження апетиту у літньої людини найчастіше спричинене порушенням секреції греліну – гормону, який відповідає за правильне почуття голоду. Інші причини зниження апетиту можуть бути такими ж, як і у людей різного віку. Це пов’язано з тим, що зниження апетиту може бути також результатом погано збалансованої дієти (наприклад, багатої простими цукрами) або побічної дії ліків чи інших фармакологічних засобів.

Якщо причиною є неправильне харчування (наприклад, вживання великої кількості простих цукрів, які природно пригнічують апетит до поживної їжі), дуже важливо вжити заходів щодо переходу на збалансовану дієту (наприклад, обмежити споживання солодощів). Однак якщо причиною зниження апетиту є ліки або гормональні порушення (порушення секреції греліну), і при цьому немає можливості змінити лікарські препарати, то найкращим рішенням буде використання природних методів стимуляції апетиту.

Природні способи стимулювати апетит

Є ряд продуктів, які природно підвищують апетит. До них відносяться різні спеції та трави, такі як базилік, чебрець, розмарин, кріп, імбир, кмин, гірчиця та м’ята. Додавання їх у їжу позитивно впливає стимуляцію травної системи і, як наслідок, може призвести до підвищення апетиту.

Ще один природний спосіб стимулювати апетит – пити невелику кількість розбавленого яблучного оцту безпосередньо перед їжею. Яблучний оцет благотворно впливає на здоров’я травної системи, оскільки збільшує секрецію слини та необхідних травних ферментів.

Важливо пам’ятати про фізичну активність, адаптовану до віку та фізичну силу, яка є найважливішим елементом здорового способу життя. Також варто подбати про естетичний вид страв та відповідну консистенцію, щоб старший залишився задоволений трапезою в усіх відношеннях.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *