Перейти до вмісту

Ревматична хвороба серця

ЩО ТАКЕ РЕВМАТИЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯ?

Ревматична хвороба серця є небезпечним ускладненням ревматичної лихоманки, при якій ушкоджуються серцеві клапани. Це найпоширеніша причина набутих вад серця у дітей і молодих людей. Ревматична лихоманка є запальним станом, який починається зі стрептококової стенокардії. Це захворювання має аутоімунну основу – імунна система виробляє антитіла, спрямовані проти власних клітин.

Ревматична лихоманка може вражати сполучну тканину всього тіла, особливо серця, суглобів, мозку та шкіри. Він може вражати людей різного віку, але найчастіше він вражає дітей віком від 5 до 15 років. Найкращим способом уникнути ревматичної лихоманки є лікування стрептококової стенокардії відповідним антибіотиком (найчастіше пеніциліном).

Зазвичай симптоми ревматичної лихоманки з’являються приблизно через два тижні після початку нелікованої стрептококової стенокардії. Крім болю в горлі, у хворої людини спостерігається лихоманка та нездужання. Суглоби, найчастіше колінні, гомілковостопні, ліктьові, болючі та опухлі. На цьому етапі поразка серця найчастіше ще не викликає виражених недуг. Симптоми ревматичної хвороби серця можуть змінюватись в залежності від місця розташування та ступеня ушкодження серця і, як правило, їх нелегко помітити.

Першим етапом діагностики ревматичної хвороби серця є визначення того, що у пацієнта нещодавно був стрептококовий горло. Це можна визначити, вирощуючи бактерії з мазка із горла або перевіряючи рівень антитіл у крові. Пізніше, під час фізикального огляду лікар перевіряє болючість суглобів, а потім аускультує серце, у пошуках аномальних шумів.

Якщо запалення, що супроводжує ревматичну лихоманку, спричиняє рубцювання клапанів, це свідчить про розвиток ревматичної хвороби серця. Найчастіше ушкоджується мітральний та аортальний клапани. Через кілька років після зараження мітральний клапан може звузитися, що призводить до так званого мітрального стенозу.

Ревматична хвороба серця найчастіше набуває форми незначної регургітації клапана і не потребує лікування. Якщо витік крові занадто великий і призводить до серцевої недостатності, може знадобитися хірургічне лікування.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *