Перейти до вмісту

Розсіяний склероз – пізніші симптоми

Розсіяний склероз – причини, симптоми та прогноз

Для розсіяного склерозу характерні дифузні зміни в центральній нервовій системі, тобто в головному та спинному мозку (звідси і назва «дифузний»). Основна суть змін полягає у пошкодженні мієлінових оболонок нервових волокон. Звідси і термін демієлінізація. У місцях руйнування мієліну розвиваються «затверділі рубці» («склероз»). Як правило, відсутність або значне ушкодження оболонок нервових волокон призводить до порушення чи утруднення проведення нервових імпульсів. Виникнення та тип симптомів залежать від відділу центральної нервової системи, в якому пошкоджені мієлінові оболонки.

Таким чином, розсіяний склероз відноситься до рубцювання, яке виникає в місці пошкодження мієліну, а розсіяний склероз відноситься до безлічі ділянок у центральній нервовій системі, де відбувається це ушкодження. Залежно від того, в якій частині мозку відбулося пошкодження, деякі функції організму порушуються або припиняються.

Захворювання може розвиватися у трьох основних формах:

  • рецидивний переклад,
  • вторинний прогресуючий
  • спочатку прогресивний.

Неможливо перерахувати всі симптоми захворювання, тому що у кожного хворого вони різні, і це пов’язано з характером розладу.

Причини

Причини розсіяного склерозу ще недостатньо вивчені. Вважається, що основна причина захворювання складна, і її розвитку сприяють генетичні, імунопатологічні фактори та фактори довкілля.

Оскільки це аутоімунне захворювання, імунна система атакує свої власні клітини, в даному випадку клітини нервової системи.

Дослідження виявили кілька факторів, які можуть збільшити ризик розвитку розсіяного склерозу. До них належать:

  • вік від 20 до 40 років,
  • захворювання щитовидної залози,
  • куріння,
  • дефіцит вітаміну D,
  • ожиріння у підлітків,
  • діабет I типу,
  • запальні захворювання кишечника.

Симптоми

Початок розсіяного склерозу зазвичай характеризується появою одного симптому з боку нервової системи, рідше двох і більше. Зазвичай, це перший симптом:

  • ретробульбарний неврит зорового нерва.

Симптоми ретробульбарного невриту зорового нерва пов’язані з порушенням зору та часто характерною так званою центральною худобою. Ці симптоми можуть накопичуватися протягом кількох днів або виникати раптово та повторюватися через деякий час. Дуже важливо не ігнорувати його і якнайшвидше звернутися до лікаря.

Настільки ж частими симптомами є розлади чутливості та відчуттів у кінцівках. Розлади поверхневої чутливості складаються із змінених відчуттів дотику, температури чи болю. Пацієнти часто скаржаться на поколювання, оніміння, поколювання або відчуття удару струмом.

Якщо з’являються такі симптоми, як запаморочення, двоїння в очах, вони також свідчать про симптоми ураження інших відділів нервової системи.

Когнітивні проблеми рідко трапляються на ранніх стадіях захворювання. Пам’ять та когнітивні розлади торкаються близько 5% населення. Пацієнти відчувають труднощі з обробкою та аналізом інформації та борються з проблемами пам’яті та уваги.

Іншими нехарактерними недугами, що з’являються:

  • втома,
  • порушення сну,
  • ослаблення сили,
  • тяжкість та біль у ногах,
  • м’язові спазми та скутість.

Такі симптоми можуть виникати при багатьох захворюваннях та потребують медичного обстеження. Деякі пацієнти також повідомляють про проблеми з координацією рухів як перші симптоми.

Пізніші симптоми

У міру прогресування розсіяного склерозу у пацієнта може спостерігатися парез однієї або обох ніг або обох ніг та рук. Настільки часто хворі скаржаться на розлади поверхневої чутливості, порушення плавності рухів і тремор кінцівок.

Спільними симптомами також є: ністагм та порушення руху очей, а також проблеми з рівновагою та запаморочення.

Однією з пізніх симптомів розсіяного склерозу є нездатність контролювати сфінктери. Внаслідок цього розлади у пацієнта з РС виникають гострі позиви до сечовипускання або дефекації та інші супутні розлади.

Часто люди з розсіяним склерозом також страждають на депресію, особливо після тривалого періоду хвороби. Крім того, деякі люди страждають на сексуальну дисфункцію.

Слід також мати на увазі, що залежно від того, який нерв був уражений, хворий може відзначати ряд різних, інших нездужань, таких як тремор рук і випадання предметів з рук, проблеми з листом, порушення слуху, порушення мови, судоми або епілептичні напади.

Лікування, прогноз

На жаль, розсіяний склероз – це захворювання, для якого ще не знайдено золотих ліків, а повне лікування, на жаль, неможливе. Хворий боротиметься з цим все життя.

Передбачити розвиток хвороби дуже складно, а іноді й неможливо, оскільки вона розвивається індивідуально у кожної людини. Прогноз залежить головним чином від стадії захворювання, у якій перебуває хворий.

Хворим призначають препарати, що уповільнюють розвиток хвороби, але тут знову ж таки індивідуальне питання, коли ці процеси можна загальмувати.

Дослідження показують, що у більшості людей з розсіяним склерозом очікувана тривалість життя така сама, як у людей. Ускладненнями, які можуть виникнути внаслідок захворювання, найчастіше є парези нижніх кінцівок, м’язові судоми та слабкість, перепади настрою, депресія, статева дисфункція, порушення дефекації та сечовипускання.

Підраховано, що приблизно через 15 років після встановлення діагнозу більша частина пацієнтів з розсіяним склерозом, на жаль, використовує тростину, інвалідне крісло, ходунки або інші засоби пересування.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *