Інфаркт та інші захворювання серця у літньому віці.
Коли збільшується ризик серцевого нападу?
Старі пацієнти (люди старше 60 років) не повинні недооцінювати такі симптоми, як задишка, прогресуюча втома та занадто швидкий, повільний або нерегулярний серцевий ритм. Також слід звернути увагу на біль або дискомфорт з лівого боку грудної клітки та запаморочення, адже будь-який із цих симптомів може бути ознакою серцевих захворювань.
Коли приплив крові багатою киснем до серцевого м’яза раптово блокується, виникає серцевий напад. Серце перестає отримати достатньо кисню. Якщо кровообіг не відновити досить швидко, фрагмент серцевого м’яза почне відмирати.
Серцевий напад може мати різні назви:
інфаркт міокарда (ІМ),
гострий інфаркт міокарда (ГІМ),
коронарний синдром,
тромбоз коронарний,
обструкція коронарної артерії.
Як реагувати при інфаркті?
Спеціалізовані методи лікування зараз використовуються у разі серцевого нападу. Вони можуть не лише рятувати життя, а й запобігати інвалідності.
При виклику лікарів швидкої медичної допомоги фахівці відразу починають лікування, щоб врятувати життя по дорозі до лікарні. За цей час вони вводять ліки та використовують такі пристрої, які можуть допомогти покращити здоров’я пацієнта одразу, у тому числі:
аспірин для запобігання згортанню крові;
нітрогліцерин, для зниження навантаження на серце та поліпшення кровотоку за коронарними артеріями;
зняття болю в грудях,
дефібрилятори, які допомагають зарядити енергією серце, якщо воно перестало битися. Якщо кровотік у заблокованих артеріях можна швидко відновити, то можна запобігти постійному пошкодженню серцевого м’яза.
Що необхідно для запобігання серцевим нападам?
Слід систематично приймати ліки, що знижують ризик чергового інфаркту та покращують роботу кровоносної системи.
Не можна забувати підтримувати здорову масу тіла разом із дієтою, не курити, займатися спортом, справлятися зі стресами, уникати підвищеного тиску, підвищеного холестерину та діабету.
Для запобігання серцевому нападу
у випадку діабету (з високим рівнем цукру в крові), слід контролювати рівень глюкози в крові, дотримуватися дієти та займатися спортом за вказівкою лікаря.
Старі люди з високим рівнем холестерину в крові також повинні приймати ліки, що знижують рівень холестерину. При високому кров’яному тиску людям похилого віку необхідно приймати ліки для зниження артеріального тиску.
У профілактиці інфаркту
важливо внести зміни до способу життя та скористатися медичною допомогою.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів