Перейти до вмісту

Страхи та побоювання людей похилого віку

Зрозумійте людей похилого віку. Страхи та побоювання людей похилого віку

Небажання співпрацювати та активності, періодичні спалахи гніву. Багатьом нянькам у своїй повсякденній роботі доводиться стикатися зі зміною емоційного стану та негативною поведінкою підопічного. Вони мають різні джерела. Дуже часто йдеться не лише про складні, хронічні захворювання, а й про природні страхи та побоювання літньої людини. Ось чому розуміння літньої людини та її потреб так важливо у роботі опікуна.

Страхи та побоювання людей похилого віку

Процес старіння супроводжується безліччю швидких змін у всіх сферах життя. Люди, які борються з ними, потрапляють у дивовижну, чужу реальність. Вони відірвані від усього, що раніше знали і вважали неприступним, включаючи багато активних життєво важливих функцій. Не тільки фізичні недуги, а й емоційні та психологічні вимагають вироблення низки нових установок та звичок. Це, звичайно, дуже складно.

Після багатьох років, присвячених формуванню свого професійного життя, вони повинні відмовитися від своїх колишніх звичок, занять та основних цілей. Вони виключаються із групи, якій вони присвятили багато часу та енергії. Адже саме робота впорядковує повсякденне життя та змушує почуватися потрібним.

Знайти себе у новій соціальній ролі непросто. Часто це означає почуття замкнутості, порожнечі та самотності. Ситуація ще більше посилюється, коли люди похилого віку не можуть задовольнити свою потребу в спілкуванні, а також потребу в приналежності. Також на цьому етапі життя їм хочеться перебувати серед людей, які враховують їхню думку та виявляють інтерес до їхніх думок та переживань. Коли найближчі члени сім’ї з різних причин не можуть надати підтримку, а коло друзів зменшується, люди похилого віку почуваються виключеними не тільки з професійного, але й соціального та сімейного життя.

Роль розуміння літньої людини в роботі няні

Опікун часто просто не в змозі зрозуміти причини неприємної поведінки, пасивності чи відсутності співробітництва. Їх може бути багато. Ми не завжди знаємо, як їх розпізнати та відреагувати, щоб не погіршити взаємини. Однак становище людей похилого віку виразно складніше, ніж може здатися на перший погляд.

Зазвичай ми навіть не усвідомлюємо, з якими страхами та тривогами стикаються люди похилого віку. Тим не менш, вони відповідальні за більшу частину цих труднощів. Нова соціальна роль та почуття знедоленості є основою занепокоєння. Так що це гарна ідея, щоб спробувати зрозуміти літню людину.

Співчуття до них приведе до кращого спілкування та більш відповідних методів поводження з ними. Пам’ятайте, що ви один із небагатьох, хто регулярно проводить час із підопічним та слухає його. Ось чому саме дбайливий може у разі потреби протягнути руку допомоги та сприяти задоволенню його потреб, які хоч і трохи змінюються, але не стають менш інтенсивними чи важливими.

Страхи та побоювання літніх людей та почуття безпеки

Багато страхів і тривог літніх людей безпосередньо пов’язані з невпевненістю в собі. Це одна із потреб, яку ми зазвичай задовольняємо несвідомо. Ми самодостатні, йдемо в ногу з технічним прогресом і автоматично адаптуємось до різних соціальних змін.

З іншого боку, літня людина з учасника перетворюється на спостерігача, навіть якщо його бажання пізнавати світ зазвичай дуже сильне. Додаткова відсутність спілкування з представниками молодого покоління посилює відчуття втраченості та невпевненості. Вона поступово втрачає розуміння навколишніх явищ, народних поглядів, проблем та викликів сучасності. Така безпорадність та залежність підкріплюються проблемами зі здоров’ям, фітнесом та самостійними діями, які раніше давалися їй легко. Ваш підопічний може відреагувати зовсім по-різному. Від гніву через ізоляцію та відмову від фізичних вправ до депресії.

Ви помічали, що старший наполегливо дотримується шкідливих звичок? Чи не хочете залишатися на самоті? Чи дратується, коли ви намагаєтеся внести невеликі зміни? Дуже ймовірно, що він бореться зі страхом перед майбутнім та загальною невпевненістю. Це з його новим життєвим станом, якому можна протиставити лише спроби відновити сенс і рівновагу. Що важливо? Насамперед підтримка контакту з іншими людьми, а також велика кількість турботи та уваги. Розмови змусять його знову відчути себе важливим, і він знайде спосіб знову відкрити для себе світ.

Потреба в прийнятті, визнанні та повазі

Розуміння літньої людини неможливе без знання її минулого. У період, коли вона почувається особливо самотньою, вона хоче насамперед безкорисливу увагу та визнання свого минулого, але також і нинішніх досягнень. Вона хоче й надалі вирішувати сама та сприйматися як цінний член суспільства. Коли він не отримує всього цього, він бореться з зростаючою невпевненістю в собі. Це тому, що її самоприйняття тісно пов’язане із прийняттям іншими людьми.

Як задовольнити її потреби? Насамперед, присвятивши свій час і згадавши прийоми правильного спілкування зі старшим, включаючи активне слухання. Загалом полягає у поєднанні того, як ми говоримо, з адекватною мімікою, мовою тіла та підтримкою зорового контакту. Завдяки цьому ми встановимо нитку розуміння та підкреслимо, що приділяємо цьому всю свою увагу.

Старим людям є що запропонувати. У них зібраний безцінний досвід і життєва мудрість, вони є скарбницею знань про традиції чи місцеву історію. На жаль, вони часто недооцінюються оточенням, зокрема членами сім’ї. Ось чому вони так болісно страждають від нерозуміння та несправедливості. Те, що ми можемо сприймати як вроджену впертість, насправді є потребою у повазі та страхом втратити її. Тому часто не варто судити за зовнішністю, а натомість виявляти терпіння та підтримувати щирі, живі стосунки.

Як зрозуміти літню людину? Складність страхів та тривог людей похилого віку

Страхи та тривоги старшого є прямим наслідком його делікатного становища. Вони часто переплітаються надзвичайно складним чином і виходять далеко за межі стандартних, повсякденних турбот. Наприклад, страх бути тягарем або виявитися «у владі інших», що призводить до вкрай емоційних реакцій, може супроводжуватися страхом самотності. Так народжується внутрішній конфлікт, який важко подолати.

Щоб зрозуміти літню людину, потрібно передусім керуватися не тим, що вона повідомляє в пориві безпорадності чи гніву, а її глибшими мотивами. Коли він затято відмовляється від допомоги, він може насправді боротися з різними дуже серйозними проблемами, такими як страх перед хворобою, яка призведе до його повної втрати впевненості в собі та незалежності.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *