Перейти до вмісту

Симптоми карієсу

ЛІКУВАННЯ КАРІЄСА У ДОРОСЛИХ: СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА, МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Карієс, безперечно, є хворобою цивілізації. На це впливають погані харчові звички, неправильна гігієна ротової порожнини та недостатня поінформованість про наслідки її нелікування. Тим часом карієс можна (і потрібно!) вилікувати. Які його причини та симптоми? Що таке лікування карієсу і чому воно таке важливе?

Україна входить до сумнозвісних провідних європейських країн з найвищим рівнем карієсу серед дітей та дорослих. Щоб ви знали про масштаби проблеми, давайте процитуємо деякі дані на початку:

цілих 90% людей в Україні мають карієс,
лише 50% українців чистять зуби вранці та ввечері.

Карієс є основною причиною беззубості і з цієї ж причини майже 60% людей віком від 40 років мають імплантати або носять протези.

Незважаючи на це, багато людей, як і раніше, уникають оглядів і повідомляють стоматолога лише тоді, коли біль заважає нормальному функціонуванню. Не кажучи вже про шкідливі звички, які прискорюють розвиток захворювання.

Причини карієсу

Бактерії в основному з виду відповідальні за карієс лактобацили та стрептокок мутан. Вони розщеплюють харчові вуглеводи (включаючи прості цукру та дисахариди), а потім перетворюють їх на кислоти, які знижують рН у роті. У цьому середовищі відбувається демінералізація твердих тканин зуба, а поверхню емалі слабшає. Це створює ідеальні умови для появи порожнини, яка згодом збільшується в розмірах і проникає в більш глибокі тканини спочатку дентин, і запущену стадію.

Симптоми карієсу

На початковій стадії карієс може мати вигляд знебарвленої плями на зубі, яка згодом темніє. На цьому етапі розвиток карієсу можна зупинити ремінералізацією. Якщо відмовитися від цього, то згодом глибші тканини інфікуватимуться. Потім виникають болі та підвищена чутливість зубів до цукрів та перепадів температури. Наступна стадія запалення, яке проявляється сильним болем, це останній шанс врятувати зуб від видалення.

Діагностика карієсу

Іноді початковий карієс не видно неозброєним оком, а його виявлення можливе завдяки використанню сучасного мікроскопа або діагностичного лазера. Саме тому важливо регулярно ходити на огляди. При діагностиці карієсу поверхню емалі також досліджується зондом, рентгенівськими променями, знімками рентгенівськими зубів полімеризаційною лампою, також перевіряється чутливість зубів. Виходячи з цього, можна правильно оцінити виразність карієсу і таким чином визначити відповідний план лікування.

Лікування карієсу

У діагностиці, профілактиці та лікуванні карієсу спеціалізується консервативна стоматологія. Залежно від тяжкості порожнин можливі різні методики лікування.

Ремінералізація

Це неінвазивний метод, що застосовується на початковій стадії карієсу, який проявляється невеликими плямами на зубах, які є результатом їх декальцинації. Після їхнього чищення стоматолог застосовує спеціальний препарат, який підтримує відновлення емалі. Для того, щоб лікування принесло очікувані результати, його слід проводити кілька разів.

Пломбування

Воно полягає у видаленні інфікованих тканин зуба та доповненні порожнин пломбою. У стоматологічних операціях використовуються різні види пломб. Їх можна розділити на два типи: непрямі та прямі. До перших належать композити, тобто. реставрації, зроблені безпосередньо у пошкодженому зубі з використанням світлозатверджувальних матеріалів. Другий, з іншого боку, готується заздалегідь, а потім вміщується на зубний ряд. Це коронки, мости та керамічні вініри.

Лікування кореневих каналів

Застосовується при запущеному карієсі з глибокими порожнинами, а також у разі некрозу. У нашій клініці ми реалізуємо лікування кореневих каналів із використанням сучасного мікроскопа за одне відвідування.

Пам’ятати! Не варто відкладати лікування карієсу «на потім», адже він може не тільки заразити сусідні зуби, а й призвести до розвитку гангрени. У такій ситуації необхідно видалити заражений зубний ряд та виконати протезну реставрацію. Однак це не єдиний привід якнайшвидше звернутися до лікаря запалення тканин і гангрена в роті можуть становити загрозу для всього організму і навіть життя.

Профілактика карієсу 5 кроків до здорової посмішки

Нарешті ми підготували для вас кілька порад, завдяки яким ви позбавитеся карієсу і запобігте його повторенню.

Крок 1: Вилікуйте всі порожнини

Як ми вже згадували, карієс є інфекційним захворюванням, а отже, передається на інші зуби. Тому перше, що потрібно зробити, це вилікувати всі каріозні порожнини. Це абсолютно необхідно і варто подбати про це якнайшвидше.

Крок 2: Систематично дотримуйтесь гігієни порожнини рота

Чистіть зуби вранці та ввечері протягом 2-3 хвилин та по можливості після кожного прийому їжі. Зверніть увагу на ретельне очищення поверхні зубів, особливо при стику з яснами. Крім того, можна використовувати антибактеріальну рідину для полоскання рота. Також не забувайте щодня користуватися зубною ниткою. Таким чином, ви вилучите залишки їжі з міжзубних проміжків. Саме на стику зубів найчастіше виникає карієс.

Крок 3: Ходіть на наступні візити та гігієну двічі на рік

Регулярний огляд у кабінеті стоматолога дозволяє виявити карієс на ранніх стадіях, а завдяки гігієнічним процедурам видалить накопичений бактеріальний наліт та зубний камінь, що перешкоджає ретельному чищенню зубів. Такий візит також є чудовою нагодою навчитися чистити зуби.

Крок 4: Використовуйте продукти, що підтримують ремінералізацію емалі

Важливим фактором, що впливає на зміцнення емалі, є дієта, багата кальцієм, залізом, фосфором, цинком, магнієм та залізом. Перевірка того, щоб зберегти зуби здоровими.

Крок 5: Обмежте споживання цукрів та «липких» продуктів

Найшкідливішими для зубів є цукор, який міститься не тільки в солодощах, солодких напоях, фруктах, а й у оброблених харчових продуктах. Також зверніть увагу на консистенцію продуктів, які ви їсте, адже деякі з них можуть прилипати до ваших зубів, стаючи ідеальною їдальні для бактерій (наприклад, чіпсів). Натомість вибирайте здорову закуску, бажано таку, яка шляхом жування додатково підтримує видалення зубного нальоту, такого як сирі та тверді овочі морква, селера чи редис.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *