Перейти до вмісту

Симптоми та наслідки деменції

Судинна деменція – причини та симптоми

Деменція, що є наслідком судинного (наприклад, атеросклеротичного) ураження головного мозку, є гетерогенною групою захворювань. До них відносяться судинна деменція, мультиінфарктна деменція та постінсультна деменція. Відмінності між цими захворюваннями зумовлені різними механізмами, що призводять до когнітивних розладів, та трохи різними симптомами самої деменції. Незалежно від причини деменція визначається як розлад вищих психічних функцій, що викликає помітні порушення у повсякденній діяльності чи роботі.

Причини деменції

Причиною недоумства може бути поразка так званої стратегічної області кори головного мозку або зв’язку між ними. До факторів ризику судинної деменції відносяться: літній вік, низький рівень освіти, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, миготлива аритмія, більше одного інсульту в минулому, тяжкий інсульт та тяжкі ураження нервової системи.

Симптоми та наслідки деменції

Оскільки судинна деменція є наслідком ішемії головного мозку, симптоми захворювання можуть відрізнятися залежно від області мозку, ураженої інсультом. Зазвичай симптоми деменції супроводжуються неврологічними симптомами, що виникли в результаті інсульту (геміпарези, порушення мови та ін.). Симптоми деменції можуть наростати як у дріжджах, відбиваючи послідовні ішемічні епізоди. Прогресування захворювання може нагадувати хвороба Альцгеймера, тобто. симптоми можуть розвиватися повільно внаслідок хронічної ішемії підкіркових областей головного мозку.

Якщо інсульт призводить до пошкодження так званих стратегічних місць, тобто областей мозку, які виконують ключові функції у правильному функціонуванні пам’яті, тоді розлади пам’яті можуть бути симптомом. При поразці підкіркових відділів мозку домінуючим симптомом деменції є звані порушення виконавчої функції. Ці розлади полягають у складнощі при виконанні складних дій (поведінки або завдань), що вимагають розробки плану дій. Прикладом цього розладу може бути, наприклад, здатність готувати їжу або виконувати дії, пов’язані з хобі або оплачуваною роботою. Це можуть бути, здавалося б, прості дії, які виконувались майже автоматично до перенесеного інсульту, а внаслідок деменції їхнє виконання значно утруднене.

ЦД також призводить до змін особистості, таких як агресія, дратівливість або апатія, відсутність інтересу та уникнення життя.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *