Перейти до вмісту

Терапія за участю собак

Доготерапія (каністерапія) – що це таке, ефективність

Кажуть, що собака — найкращий друг людини. Виявляється, контакт з твариною може надавати оздоровлюючу дію на людину. В Україні собаки вже багато років відіграють роль терапевтів, а доготерапія є невід’ємним елементом реабілітаційного процесу для пацієнтів різного віку.

Що таке доготерапія?

Доготерапія – реабілітація за участю собак. В Україні цей термін було вперше використано лише у 2007 році та визначає всі дії, спрямовані на покращення здоров’я та функціонування людини, які вживаються за участю собаки. У світовому масштабі перші повідомлення про використання собак у терапевтичних цілях відносяться до 1792 року. На той час у Йоркському ретріт-центрі (Англія) для лікування хворих на наркоманію використовували контакт з тваринами. За ці 230 років канісцерапія стала певним способом підтримки пацієнтів у процесі лікування та реабілітації. Основним припущенням терапії було встановлення зв’язку між пацієнтом та твариною, а також вправи у формі ігор та занять для підтримки фізичної форми. Методика проведення занять, що організуються в рамках зоотерапії, визначена міжнародною асоціацією та розрізняє дві форми діяльності за участю собак:

Анімалоассистована діяльність (ААА) — спонтанні, групові зустрічі собак та кінологів з пацієнтами, переважно з рекреаційною метою.
Анімалотерапія (ААТ) – зустрічі з чітко визначеною терапевтичною метою та планом дій, які є невід’ємною частиною лікувального процесу. Ці види зустрічей проводяться індивідуально або у групах, залежно від потреб пацієнта.

Які породи собак підходять для собачої терапії?

Собаки, які беруть участь у канісцерапії, не обов’язково мають бути породистими, але наявність чистокровних предків кандидата є додатковою перевагою. Чистокровні тварини мають деякі спільні риси характеру, у тому числі расову перевагу людської співпраці. Однак, кожен кандидат на участь у кінотерапевтичних заняттях розглядається індивідуально. «Кінологи» повинні перебувати під постійним ветеринарним наглядом, мати добре розвинений характер та пройти низку спеціалізованих курсів підготовки до нової ролі. Найчастіше у собакотерапії можна зустріти собак породи лабрадор та золотистий ретрівер, спанієль, бігль, а також пуделя та пекінеса. Однією з показників і переважною терапії є так звана м’яка морда, тобто. делікатний лов ретривера, характерний для перелічених вище порід.

Важливо відзначити, що перелічені вище породи піддаються дресируванні і охоче співпрацюють з людиною. Важливою перевагою цих порід з погляду пацієнтів є також м’яка на дотик шерсть і веселе вираження морди. Сторожові та бійцівські породи (ротвейлер, німецький дог) через вроджену схильність до агресивної поведінки не є кандидатами для участі в терапії. Крім того, породи з незалежним характером (хаски, маламут) вимагають від поводира великого досвіду та також не рекомендуються для зоотерапії.

Кому слід використовувати собачу терапію?

Пацієнтами собакотерапії можуть бути всі люди з будь-якою інвалідністю, обмеженням чи дисфункцією. Собаки використовуються для підтримки лікування травм спинного мозку, атрофія м’язів, якщо церебральний параліч. Крім того, доготерапія може допомогти пацієнтам, які борються з психічними розладами аутизм, депресія, синдром Аспергера, пост травматичний синдром.

Терапія за участю собак орієнтована на пацієнтів різного віку: дітей, дорослих і навіть людей похилого віку. Спілкування із твариною підтримує розвиток міжособистісних контактів, дозволяє зруйнувати соціальні бар’єри. Він підтримує розвиток когнітивних функцій та комунікативних навичок. Крім того, гра з твариною – це форма вправ, що підтримує координацію рухів, покращує плавність рухів та орієнтацію у просторі.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *