Перейти до вмісту

Третя фаза захворювання на деменцію

Як доглядати літню людину з деменцією?

Деменція – це стан, від якого страждають багато людей похилого віку. Це пов’язано зі втратою сенсорних функцій, що може безпосередньо позначитися на поведінці та самопочутті. Ми пропонуємо послуги, як доглядати літню людину, яка страждає на це захворювання.

Що таке деменція?

Причини деменції сучасній медицині невідомі. Відомо, що це невиліковне та прогресуюче захворювання. Щоб мати можливість належно доглядати за людиною з деменцією, важливо дізнатися про неї більше. Ось деякі факти:

Деменція є деменцією. Характеризується порушенням когнітивних функцій, таких як: пам’ять, мислення, орієнтування у просторі, розуміння, здатність до навчання та самовираження.

У розвитку деменції виділяють три стадії. Перша – найлегша її форма, коли погіршується пам’ять і в хворого виникають проблеми з підбором необхідних слів. Це часто супроводжується перепадами настрою. У другій фазі хворий втрачає контроль над своїм тілом – у нього виникають порушення рівноваги, трясуться руки, сповільнюється ходьба. Це супроводжується подальшими порушеннями пам’яті та мови, а поведінка стає все менш і менш передбачуваною. У третій фазі захворювання підопічний вже не впізнає близьких людей, невиразно каже, втрачає контроль над фізіологічною діяльністю, малорухливий.
Хоча це захворювання є невиліковним, його симптоми можна зменшити або відстрочити за допомогою відповідної профілактики.

Як розпізнати деменцію?

Кожна літня людина через вік піддається ризику недоумства. Саме тому варто знати, як розпізнати його перші симптоми. До них відносяться: проблеми з концентрацією уваги, дезорієнтація, забування інформації. Старший може заблукати у знайомій місцевості, забути, де столові прилади чи рушники, кілька разів попросити одні й самі речі. Це часто супроводжується апатією, а також дратівливістю. Згодом це розчарування може перетворитися на агресію. Терпіння, співчуття та глибоке розуміння цього стану необхідні в контакті з пацієнтом.

Ефективна профілактика захворювань головного мозку

Профілактичні заходи слід вживати не тільки до розвитку хвороби, а й у її першій чи другій фазі. Це затримає його розвиток до того, як підопічний втратить зв’язок з реальністю. Як можна запобігти деменції?

Інтелектуальна стимуляція. Заохочуйте старшого грати в шахи, карти, розгадувати кросворди чи ребуси. Це хороший спосіб тренувати свій мозок та омолодити його. Не менш важливими є й бесіди – спогади про минуле, розгляд картинок, які допомагають тренувати пам’ять.

Фізична активність. Не менш важливо тренувати своє тіло та координацію. Навіть невеликі вправи, що повторюються щодня, можуть ефективно відстрочити деменцію та вплинути на здоров’я організму. Заохочуйте старшого до активності, намагаючись пристосувати її до своїх можливостей та здоров’я.

Правильна дієта. У профілактиці захворювань мозку велике значення має дієта. До нього повинні входити продукти, багаті на омегу – 3 кислоти, вітаміни А, Е і С, які є природними антиоксидантами, рослинними поліфенолами, а також вітаміном В6, В12 і фолієвою кислотою.

Контакти з іншими. Ми не завжди про це пам’ятаємо, але тісні стосунки з довкіллям позитивно позначаються на нашому самопочутті та душевному стані. Як виявилося, це також добрий спосіб ефективно запобігти деменції. Заохочуйте сім’ю літньої людини часто відвідувати її, допомагайте підопічному заводити нові знайомства.

Як доглядати за хворим на деменцію?

Ви вже знаєте, що таке недоумство і як ви можете підтримати літню людину в боротьбі з цим станом. Настав час засвоїти кілька правил, які допоможуть вам у щоденному догляді за підопічним, який страждає на деменцію. Найголовніше – набратися терпіння і пам’ятати, що багато вчинків людей похилого віку не є наслідком їхнього характеру або злого наміру, а є наслідком подолання хвороби. Щоб сприяти добрим стосункам, подбайте про правильне спілкування:

  • підтримувати зоровий контакт під час розмови,
  • Дайте підопічному час на відповідь або виконання дій, не поспішайте його, хваліть за кожен успіх,
  • повторювати важливу інформацію та стежити за тим, щоб старший її зрозумів,
  • зберігайте доброзичливий тон, намагайтеся не дратуватися,
  • уникати конфліктів і не реагувати на звинувачення чи твердження,
  • старайтеся покращити настрій підопічного, коли помітите, що він погіршується,
  • говори повільно та чітко,
  • не давайте занадто багато варіантів, максимум два – замість того, щоб питати, який сік він хоче, запитайте, чи він надає перевагу морквяному або яблучному сіку.

Комунікація – це основа, але не менш важливо правильно організувати простір навколо палати. Йдеться про складання розпорядку дня таким чином, щоб літня людина почувалася комфортно, а також про забезпечення відповідних заходів безпеки. Для цього:

  • виділити постійні місця для предметів повсякденного побуту,
  • дотримуватись режиму дня, намагатися бути послідовним,
  • переконайтеся, що у старшого є календар із зазначеним на ньому днем,
  • зачинити вхідні двері на ключ,
  • прибрати ключі від дверей до кожної кімнати в будинку, щоб підопічний не міг замкнутися,
  • безпечні пристрої, які можуть загрожувати: піч, камін, інструменти,
  • заховати небезпечні для здоров’я засоби для чищення,
  • подбайте про захист від падінь – килимок у ванну і ручку над ванною, стілець для сидіння в душі і т. д.

Насамперед, будьте терплячими та чуйними. Поговоріть із сім’єю літньої людини, якщо помітите зміни у поведінці, навчитеся реагувати у різних ситуаціях. Пам’ятайте: навіть якщо ви не завжди це відчуваєте, людина похилого віку з деменцією багато в чому залежить від вас. Створіть йому комфортні умови, щоб, незважаючи на свій стан, він міг насолоджуватися повсякденними справами.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *