Перейти до вмісту

Три стадії деменції

Причини деменції

Деменція – як розпізнати і які стадії? Чи можна допомогти людині зі старечим недоумством?

Деменція є поширеною проблемою, що супроводжується рядом вкрай незвичайно неіснуючих психологічних симптомів. У минулому ці зміни називалися змінами когнітивного функціонування, які вважалися природним процесом старіння мозку. Деменція найчастіше вражає людей похилого віку, але в результаті генетичних та біологічних факторів у медицині також були випадки деменції серед молодих людей. Що таке деменція? Чи можна допомогти людині з деменцією?

Яке захворювання є деменцією (старечим недоумством)?

Деменція є захворюванням, яке призводить до зниження ефективності когнітивних функцій, таких як увага, пам’ять або мислення, та виконавчі функції. Це порушення послаблює працездатність мозку на багатьох рівнях і з різною потужністю – у запущеній стадії хворий втрачає самостійність і змушений вдаватися до допомоги оточуючих.

Назва цього захворювання походить від поширених теорій про те, що деменція є природним процесом старіння мозку. Проте нині ці погляди було змінено – навіть зазначається, що деменція який завжди пов’язані з старістю. Існує навіть таке поняття як «цифрова деменція» — термін, який південнокорейські лікарі використовували для опису набору симптомів захворювання, що виникають внаслідок безконтрольного використання електронних пристроїв. Нині він називається деменція у молодому віці.

Деменція – це проблема, яка, на думку фахівців, може торкнутися навіть 400 тисяч людей в Україні та 50 мільйонів людей у ​​всьому світі.

Які причини деменції?

Деменція може мати різноманітність субстратів. Причини деменції можна знайти в нейродегенеративних захворюваннях, особливо при хворобі Альцгеймера та хворобі Паркінсона. У багатьох випадках деменція також може бути викликана захворюванням головного мозку та його ушкодження, такі як пухлини, які, розвиваючись, тиснуть на структури мозку, що призводить до численних дисфункцій. Однак судинна деменція може виявлятися як наслідок перенесених травм, внаслідок зловживання алкоголем або хронічного стресу високого ступеня тяжкості.

Чим виявляється деменція?

Симптоми деменції є одним із найпоширеніших пошукових термінів, пов’язаних із деменцією захворювань головного мозку. Не дивно – у разі сумнівів ми хочемо знати, як розпізнати перші ознаки деменції та за необхідності допомогти близьким людям зупинити прогресування захворювання.

Серед симптомів деменції можна згадати передусім когнітивні порушення, наприклад, увагу, пам’ять чи мислення. Людина, у якої розвивається деменція, також може мати проблеми з мовленням та продемонструвати загальні порушення мови.

У запущеній фазі захворювання вони також помітні, проблеми з орієнтацією в полі, пагони з дому та проблеми з рахунком.

Однією з найхарактерніших ознак є емоційні проблеми. Люди, які страждають на деменцію, можуть поводитися як діти, що засмучує близьких людей. Часто ролі міняються місцями, тому що за людиною, яка страждає на деменцію, слід доглядати так само, як за немовлям (допомога в гігієнічних заходах, перевдягання). Такі люди також мають проблеми з причинно-наслідковим мисленням та оцінкою ситуації.

Які стадії деменції?

Стадії деменції розрізняють фахівці, тому варто ознайомитися з перебігом хвороби. Деменція переважно ділиться на 3 основні стадії.

Стадія I – Легка деменція

На першій стадії захворювання симптоми деменції виявляються найчастіше непомітними, проте, видно тут погіршення пам’яті. У пацієнта можуть виникнути проблеми зі швидким запам’ятовуванням близьких імен і з запам’ятовуванням візитів та повсякденних обов’язків.

Проблеми також можуть бути помітні тут пов’язані з промовою. Хвора людина може забути деякі слова чи їх значення. На першій стадії захворювання пацієнт починає уникати контакту із близькими людьми. Характерна і мінливість настрою, але на даному етапі проблем, пов’язаних з координацією рук та очей, немає.

Ліки від деменції, проте вони дозволяють загальмувати прогресування захворювання за умови, що перші симптоми будуть швидко помічені і діагноз поставлений правильно.

Стадія II – Помірна деменція

На цій стадії захворювання погіршення пам’яті посилюватиме все сильніше і сильніше. Проблема з вимовою речень і з визначенням часу пацієнтом стає дедалі помітнішою. Словниковий запас хворої людини бідний, тоді як поведінка може викликати занепокоєння.

На другому етапі проблеми з координацією рук та очей та дисбаланс викликані м’язовими спазмами. Тут характерна відсутність апетиту. Хвора людина має бути під наглядом осіб, які здійснюють догляд.

Стадія III – Глибока деменція

Останнє і водночас найважча стадія деменції. Тут потрібен постійний контроль та турбота, як і загальна відсутність координації рук та очей у пацієнта. Пацієнта важко зрозуміти. Він не здатний дізнатися про близьких або передати конкретну інформацію. У багатьох випадках видно марення та параноя, а також нічні крики.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *