Перейти до вмісту

Типові симптоми тахікардії

Тахікардія – причини та лікування

Тахікардія є порушенням серцевого ритму. Це серцеве захворювання характеризується прискореним серцебиттям, яке може бути небезпечним для життя, адже частота ударів у стані спокою становить понад 100 ударів за хвилину. Тахікардію не слід плутати з аритмією. Тахікардія є прискореним серцебиттям, але розміреним, у той час як аритмія характеризується нерегулярною роботою серцевого м’яза.

Симптоми

Типовим симптомом – як я вже згадував – є прискорений, але виміряний та регулярний серцевий ритм. Часто таке серцебиття може супроводжуватися почуттям задишки, болем у грудях, слабкістю, запамороченням, нападом кашлю. Буває, що серце починає битися швидше з інших причин – це можуть бути, наприклад: фізичні навантаження, сильні емоції, зневоднення організму, вживання алкоголю чи інших речовин, що підвищують частоту серцевих скорочень. У цих випадках, як тільки причина припинилася, серцебиття повертається до правильної частоти, і це не є приводом для занепокоєння. Попереджувальним знаком є ​​тахікардія, що виникає у стані спокою, без причини і часто повторюється. Коли симптоми супроводжуються болем у грудях або задишкою, потрібна негайна реакція.

Причини

Причин прискореної роботи серцевого м’яза може бути безліч: від прозових до серйозних. Найчастіше це неправильне харчування і як наслідок: ожиріння, гіпертонія, цукровий діабет, постійні стреси або тривалий період зневоднення. Буває, що епізод тахікардії виникає після вживання великої кількості алкоголю, кави чи викурювання багато цигарок. Слід пам’ятати, що будь-яка причина – навіть прозова – але часто повторювана може призвести до серйозного захворювання.

Часто тахікардія супроводжує або є результатом інших серцевих захворювань (гіпертонія, ішемічна хвороба серця, атеросклероз, інфаркт в анамнезі), ендокринного (гіпертиреоз) або діабету (гіпоглікемія). Епізоди тахікардії можуть виникати після теплового удару або грипу.

Типи

Медицина перераховує три види цього захворювання:

Синусова тахікардія має свою основу у роботі природного кардіостимулятора, який є синусовим вузлом (звідси й назва). Різні подразники, згадані вище, впливають працювати синусового вузла, а далі і на ритм серця.

У свою чергу шлуночкова тахікардія обумовлена ​​аномальною роботою камер серця. Вони беруть він функцію генератора імпульсів, що призводить до так званої фібриляції шлуночків. Цей вид тахікардії особливо небезпечний для здоров’я і навіть для життя, адже буває, що він досягає до 500 серцевих скорочень за хвилину. У цьому випадку потрібна негайна госпіталізація хворого.

Коли з іншого боку, прискорене скорочення серця відбувається у передсердях, йдеться про тахікардію надкоморову. Наслідком прискореного серцевого ритму у разі є тремор передсердних м’язів (трепетання, фібриляції). Може досягати до 300 ударів на хвилину, а при мерехтінні – до 600. Зайве говорити, що це небезпечний для життя стан.

Лікування

Сучасна медицина у разі тахікардії, безумовно, передбачає фармакологічні методи лікування (бета-адреноблокатори, антиаритмічні препарати, дигоксини). Оскільки я не лікар, я зосереджуся на природних методах профілактики та лікування цього небезпечного стану.

Насамперед – як і у випадку практично з усіма недугами – слід орієнтуватися на причини та профілактику. Практично всі серцеві захворювання мають свою причину у неправильному харчуванні. Тому тваринні жири (м’ясо, вершкове масло), м’ясні продукти, шкідливі вуглеводи (білий хліб, білі макарони, цукор та кондитерські вироби) та солодкі напої мають бути виключені (або максимально обмежені) з раціону. На кухні мають переважати: овочі, фрукти, крупи, цільнозерновий рис та чиста здорова вода. Це дозволить підтримувати правильну масу тіла, знизити ризик розвитку атеросклерозу, хвороб серця (зокрема тахікардії), цукрового діабету та інших небезпечних захворювань. Якщо ми вже постраждали від будь-якої з цих недуг, здорове харчування у поєднанні з фізичною активністю відновить здоров’я. Не зловживайте алкоголем, тютюновими виробами (бажано не курити) та кавою.

Під час лікування тахікардії також використовується електрична кардіоверсія, яка полягає в коригуванні серця короткочасними електричними розрядами. Деяким пацієнтам також імплантують кардіовертер-дефібрилятор – особливо людям, які страждають на шлуночковий варіант цього стану. Цей прилад реагує у разі нападу тахікардії, уповільнюючи роботу серця до належного рівня.

Тому, крім прискореного серцебиття, спричиненого фізіологічною реакцією (фізичні навантаження, стреси), необхідно негайно реагувати на симптоми тахікардії. Найкраще, звичайно, вести здоровий спосіб життя, запобігаючи небезпечним серцевим захворюванням.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *