Яка має бути ванна кімната, адаптована до потреб людей похилого віку?
Ванна кімната, якою користуються люди похилого віку, повинна бути в першу чергу функціональною – обладнаною всіма можливими зручностями. Літні люди, у тому числі з обмеженими фізичними можливостями, часто потребують додаткової допомоги при виконанні повсякденних справ, тому важливо забезпечити їм відповідні житлові умови. Доброзичлива обстановка позитивно впливає на самопочуття людей похилого віку, заряджає їх енергією і підвищує самооцінку. Кімнати, призначені для людей похилого віку, повинні відповідати їх очікуванням. Ванна кімната, адаптована до потреб людей похилого віку, повинна, перш за все, давати їм відчуття комфорту.
Ванна кімната, що відповідає потребам людей похилого віку
Ванна кімната, призначена для людей похилого віку, повинна бути естетичною, сучасною та функціональною, спроектованою таким чином, щоб її використання було безпечним. Цей простір, щоб задовольнити потреби людей, більш схильних до різноманітних аварій, повинен бути обладнаний всіма видами зручностей. У нашому будинку для людей похилого віку пріоритетом є комфорт мешканців, а приміщення, призначені для їх використання, відповідають усім можливим стандартам безпеки.
Ванна, адаптована до потреб людей похилого віку, не може бути зроблена таким чином, щоб до неї не міг дотягнутися інвалідний візок (цікавою альтернативою є ванна, що відкривається). Крім того, вона повинна мати ліфт для полегшення входу та виходу з неї, а також зручне сидіння та опори для голови та рук. Більш функціональним рішенням у цьому випадку вважається відкрита душова кабіна, у якої замість піддону є злив у підлозі. Ця кабіна також має бути оснащена відповідними душовими кабінами – оптимальним рішенням є тропічний душ, який відмінно працює завдяки широкому діапазону струменя та можливості вільного регулювання кута струменя, дозволяючи при цьому насолоджуватися водними масажами з великим оздоровчим ефектом.
Ванна кімната, адаптована до потреб людей похилого віку, повинна мати ручки – спеціальні поручні, які значно полегшують користування ванною, душем або туалетом. Ці ручки допомагають людям похилого віку та інвалідам входити і виходити з ванни або душу і вільно сидіти на сидінні унітазу, тому їх встановлюють поруч із зазначеними санвузлами. Сучасні сидіння також полегшують людям похилого віку користування туалетом. , стільці та лавки, на яких можна сидіти, приймаючи ванну. Крім того, не забудьте розмістити умивальники та унітази на потрібній висоті та зробити змішувачі для ванної зручними у використанні (умивальники можуть бути обладнані медичними змішувачами, що дозволяє регулювати струмінь води та її температуру ліктем, або безконтактні змішувачі, що мають термостат із заданою температурою, при цьому термо змішувачі захищають від опіків, викликаних вибором надто високої температури води).
Пересування по санвузлу, яким користуються люди похилого віку та інваліди, не можуть перешкодити жодні архітектурні перепони, у тому числі надто високі пороги. Також варто інвестувати в нековзну підлогу та поворотні дзеркала, що дозволяють змінювати кут нахилу. Крім того, слід пам’ятати про килимки та килимки на присосках, які, покладені у ванну або душ, захищають від ковзання та можливих падінь. За відсутності відповідних ручок у унітазу варто задуматися про покупку накладок на сидіння унітазів, оснащених функціональними ручками. Останнє, що потрібно подбати – це підвісити аксесуари для ванної кімнати, такі як мильниці або полички для косметики, на зручній для людей похилого віку висоті.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів