Перейти до вмісту

Важливість вітаміну групи B – для літніх

Чому навесні нам не вистачає енергії – кілька слів про весняне сонцестояння

Весна – особливий час, коли все оживає. Однак виявляється, що організм не так позитивно налаштований до весняного сонцестояння, з яким йому доведеться зіткнутися. Ми відчуваємо втому, роздратування та нестачу життєвих сил. Чому це відбувається? Відповідь нижче.

Очікування приходу весни вселяє оптимізм у більшості людей. Довші дні та більше сонця повинні вплинути на наш стан. А тут ми відчуваємо лише втому, слабкість та повну відсутність енергії. У нас немає сил що-небудь робити, ми відчуваємо постійні головні болі та сонливість. Цей стан цілком нормальний і зустрічається у більшості населення. Його називають весняним сонцестоянням, про яке можна було б багато сказати і яке може викликати безліч проблем, турбот та неприємностей. То що таке весняне сонцестояння? Коли ми говоримо про кризу, а не просто про втому, викликану занадто великим обсягом роботи чи обов’язків? Як із цим впоратися?

Весняне сонцестояння – що це?

Весняна втома, відома професійно як синдром весняної втоми, є проблемою для багатьох людей. Найстрашніше, що воно приходить раптово. Воно з’являється день у день і раптово позбавляє нас сил… НІЧОГО. Це триває кілька тижнів. Однак ви повинні розуміти, що цей стан нормальний і точно не небезпечний для людини. Воно просто існує, а потім минає. Організм не в змозі впоратися зі змінами, що відбуваються. Більше того, після виснажливої для нього зими він починає нудьгувати за деякими речами. Все це викликає, серед іншого, стомлюваність, сонливість, апатію, погіршення настрою, відсутність енергії. Крім того, багато людей помічають випадання волосся, ламкість нігтів або погіршення стану шкіри. Під час весняного сонцестояння, яке багато хто зазвичай називають весняною депресією, проблеми стосуються як тіла, так і душі. Не треба боятися, що після нього станеться щось погане, тому що воно існує і рано чи пізно проходить.

Звідки саме походить весняне сонцестояння?

Як ми вже згадували вище, після зими організму чогось не вистачає і він з чимось не може впоратися, отже, весна не може відразу генерувати багато енергії та бажання жити, якщо організм не може подолати певні речі. З наукової точки зору це, ймовірно, призводить до затримки наших біологічних годинників. Він не встигає за зміною пір року, а точніше за значним та раптовим збільшенням інтенсивності сонячної радіації. При переході від зими на весну змінюється практично весь гормональний баланс і прискорюється обмін речовин. Більшість людей під час обстеження можна знайти дефіцит вітамінів і мінералів. Зокрема, наприкінці зими у більшості людей розвивається дефіцит вітаміну D, оскільки взимку кількість сонячної радіації суттєво обмежується. Тому додавання цього вітаміну, безумовно, важливе у цей період.

Як пережити весняне рівнодення?

Хоча цей стан триває і через деякий час просто проходить, ми можемо багато зробити, щоб якнайшвидше впоратися з ним і почати повною мірою насолоджуватися весняним кліматом. Основою, безумовно, є здорове, поживне та збалансоване харчування. Те, що ми їмо, дуже впливає на те, як ми живемо. Навесні можливостей купити сезонні овочі та фрукти набагато більше, тому їх слід включати до щоденного раціону. Більше того, харчові добавки також відіграють дуже важливу роль, але варто вибирати продукти найвищої якості, ті, які варто доповнювати. Крім того, дуже важливою є фізична активність, бажано на свіжому повітрі. Тож тут можна зайнятися бігом, ходьбою, катанням на роликах чи велосипеді. Можливостей у цьому питанні справді дуже багато. Якщо організм насичений киснем, у нього набагато вища працездатність та імунітет, а також набагато кращий настрій. І, нарешті, ми не можемо забувати про свій психічний стан. Тому так важлива правильна кількість сну, релаксації та відпочинку. Щоденна метушня безумовно не сприяє втомі тих, хто бореться з весняним рівноденням.

Трохи задоволення для тіла – як доглядати волосся, нігті та шкіру?

Зима безумовно не наш друг, коли справа стосується краси. Шкіра стає грубою, зневодненою і втрачає свій природний колір. Нігті стають ламкими і дуже тонкими, волосся втрачає блиск, січеться на кінчиках і стає сухим. Все це також суттєво впливає на те, як ми почуваємося і на наше самопочуття, що значно посилює симптоми весняного рівнодення. Звісно, насамперед слід виключити можливість захворювань. Часто такі симптоми можуть бути пов’язані з гіпотиреозом або гіпертиреозом, хронічним стресом чи гормональними проблемами. Комплексний комплекс аналізів навесні – це, безумовно, найкращий подарунок, який ви можете зробити своєму організму.

Плюс, що ще варто зробити?

  • придбання добавок – можна не сумніватися, що після зими організму може бракувати багато чого. Щоб покращити свій зовнішній вигляд, обов’язково варто приймати відповідні ліки та добавки. Сюди чудово підійдуть екстракти трав, вітамін А, вітаміни групи В, а також мінерали, у тому числі залізо, цинк, кальцій та магній. Також не можна забувати про антиоксиданти, особливо селен, вітамін С і Е.
  • процедури догляду за волоссям – після зими, коли волосся сухе, позбавлене блиску і кінчики, що січуться, неодмінно підійде відповідна косметика. Тому варто вибирати шампуні та бальзами гарної якості або відвідати перукарню, де ви зможете отримати професійну допомогу фахівців, значно покращивши зовнішній вигляд вашого волосся, а також його стан.
  • доглядайте нігті – якщо в організмі не вистачає вітамінів, страждають і самі нігті. Тому варто вибрати для своїх нігтів домашній СПА або сходити в салон краси, де ідеальними будуть процедури догляду з використанням вітаміну Е і різних масел.
  • догляд за шкірою – звичайно, не можна забувати про пристойну дозу вітамінів і мінералів, щоб шкіра впоралася з проблемою сухості, зневодненості та відсутності блиску. Відповідні процедури догляду є ідеальним вибором для будь-якого типу шкіри. Тут ідеально підійдуть вітамін С, гіалуронова кислота, пілінги, спеціальні маски, а також відповідні креми, здатні зволожувати шкіру.

І нарешті весняне рівнодення – це, звичайно, не чудовий стан і він нікому не подобається, але чим раніше ми подбаємо про себе, тим швидше воно пройде. Варто подумати про ці тепліші дні, про велику кількість сонця, яке дає нам енергію, і про те, щоб щодня вставати з ліжка з набагато кращим настроєм.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *