Перейти до вмісту

Як боротися із хворобою Альцгеймера-реабілітація.

Фізіотерапія при хворобі Альцгеймера.

Фізіотерапія при хворобі Альцгеймера, поряд з фармакотерапією, є основою підтримки фізичної форми та гарного рівня життя. Хворобу вилікувати неможливо, але, обравши правильні методи лікування, можна затримати її прогрес.

Фізіотерапія при хворобі Альцгеймера.

Фізіотерапія, і перш за все кінезітерапія, є важливим фактором у боротьбі із хворобою Альцгеймера. Основною метою реабілітації Будинок для людей похилого віку в Києві
є підтримання поточного стану здоров’я пацієнта та запобігання швидкому розвитку захворювання. До оперативних (непрямих) цілей відносяться:

профілактика ускладнень захворювання;
підвищення працездатності, моторно-сенсорної координації та рівноваги;
зміцнення м’язової сили;
збільшення діапазону рухливості суглобів;
покращення кровообігу;
підвищення контролю сфінктерів;
протидія дисбалансам та падінню рівня навчання;
зниження тривожності, збудження;
покращення якості сну.

Реабілітація потребує індивідуального та спеціалізованого підходу до пацієнта, адже вона має враховувати безліч факторів, що впливають на його поточний стан. Він є важливим доповненням до фармакологічного лікування.

Принципи реабілітації.

Починати слід з того, що підібрані вправи повинні приносити пацієнтові задоволення. Важливо мотивувати або хоча б залучити пацієнта до виконання вправ. Подбати про привабливість вправ можна, увімкнувши музику, адже реабілітація – це тривалий процес. Набридне це зробить його менш ефективним. Хорошою ідеєю є практика одночасно з пацієнтом або вправи, що проводяться в групі. Це полегшить пацієнтові відтворення рухів терапевта, а також встановить зв’язок.

Інші важливі правила реабілітації людей із хворобою Альцгеймера:

вправи та індивідуальні рухи повинні підбиратися так, щоб хвора людина могла виконувати їх правильно і без проблем;
помилки у виконанні вправ слід виправляти щадним чином, ніколи не можна засмучуватися через хворого або виявляти нетерпіння, оскільки це може обернутися відторгненням від подальших занять та відсутністю співпраці у майбутньому;
тривалість занять має становити в середньому 45 хвилин;
заняття найкраще проводити до полудня, тому що у пацієнта тоді з’являється більше енергії для фізичних вправ;
це гарна ідея, щоб увімкнути тиху музику;
темп виконання вправ – рівномірний, дуже енергійний і стабільний;
також важливо вводити перерви між окремими вправами;
беручи до уваги, що, наскільки це можливо, слід докладати зусиль для виконання якомога більшої кількості активних вправ у різних вихідних позиціях;
комплекси вправ повинні бути дихальні вправи, що перемежуються;
вправи не повинні виконуватися з болем чи дискомфортом.

Вправи підбираються залежно від фази захворювання. Їх 3: забудькуватість, розгубленість і сірість.

Фаза забування.

На першому етапі пацієнт все ще усвідомлює свої розлади. Це може бути використане для підбору вправ. При віддачі команд слід говорити просто і сутнісно, ​​а також стояти обличчям до хворого.

Фаза плутанини.

Окрім порушень пам’яті, існують також труднощі у мовленні та сприйнятті. Існує також нездатність запам’ятовувати. Пацієнт не може записувати команди або запити в пам’ять. Можливі м’язові спазми, порушення рівноваги або уповільнення руху.

Його слід практикувати індивідуально, разом з пацієнтом – стоячи перед ним. Фізична активність, що проводиться на свіжому повітрі, працює добре, адже природа допомагає зняти надмірну емоційну напругу.

Фаза деменції.

Третя фаза хвороби Альцгеймера характеризується повною плутаниною. Пацієнт не впізнає людей, але зберігає відчуття, що вихователь – це людина, яка дає почуття безпеки. Відзначається втрата ходи, проблеми з підтриманням правильної постави тіла або проблеми із виконанням основних видів діяльності повсякденного життя. Пацієнт стає менш активним, що призводить до кишкових розладів.

От чому робіть вправи м’язи живота і нижні кінцівки в межах максимально можливого діапазону рухливості. Пацієнту має бути дозволено виконувати якнайбільше дій самостійно.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *