Перейти до вмісту

Як лікувати пролежні у людей похилого віку?

Як лікувати пролежні у літньої людини?

Пролежнями часто страждають люди похилого віку, які не можуть встати з ліжка. Цей стан дуже серйозний і потребує швидкого реагування. Чим можна лікувати пролежні у літньої людини? Наші поради, напевно, будуть корисні.

Пролежні – що це таке?

Постійне лежання на одному місці – навіть на пристосованих для цієї мети матрацах – може, на жаль, призвести до пролежнів. Це дуже дратівливі рани або виразки, що виникають внаслідок тиску та тертя шкіри. Зазвичай вони з’являються в таких місцях, як сідниці, лікті, коліна або кісточки. Буває і так, що пролежні з’являються під накладеною раніше гіпсовою пов’язкою. На їх освіту впливають порушення кровообігу – вони можуть призвести навіть до некрозу шкіри і в кінцевому підсумку і тканин, розташованих набагато глибше. Пролежні також набагато частіше виникають у людей з порушенням рухливості та чутливості; вони також можуть з’явитися у пацієнтів з низьким кров’яним тиском, нетримання сечі або порушенням харчування.

Як вилікувати пролежні у людей похилого віку?

Щоб ефективно лікувати пролежні, необхідно їх діагностувати. Важливо точно визначити їхній ступінь, що дозволить швидко призначити відповідне лікування. При ураженні шкіри першого та другого ступеня знадобиться мазь з антибіотиком. Уражену шкіру слід регулярно змащувати і накривати стерильною пов’язкою.

Набагато серйозніші рани вимагатимуть спеціальних пов’язок для пролежнів. Зазвичай застосовують гідрогелеві, гідроколоїдні, поліуретанові або альгінатні пов’язки. Їхня основна функція – ізолювати рану; вони мають кислу реакцію, що благотворно впливає розмноження здорових клітин. Цей тип пов’язок також запобігає розмноженню бактерій, які впливають на розвиток ускладнень пролежнів. Використання таких пов’язок також допомагає боротися з болем – деякі з них мають заспокійливу дію.

Більш важкі пролежні у людей похилого віку зазвичай лікують хірургічним шляхом. У багатьох випадках потрібно очистити рану; іноді операція включає трансплантацію шкіри. Однак пройдена процедура не звільняє вас від продовження догляду за місцями, особливо схильними до пролежнів. Шкіру необхідно захищати – наприклад, використовуючи спеціалізовані мазі та креми.

Багато людей, які страждають на пролежні, не можуть впоратися з ними самостійно. Допомога доглядальниці в такій ситуації буде не тільки доцільною, а й просто необхідною. Якщо ви вважаєте, що чудово впораєтеся з такими завданнями, наші пропозиції роботи для нянь у Пансіонаті «Життя в Радість» стануть ідеальним рішенням. Догляд за людьми похилого віку дуже часто передбачає допомогу в повсякденній діяльності, включаючи прийом ліків або регулярне харчування. Набагато більше уваги вимагатимуть люди, що лежать у ліжку, особливо якщо вони страждають на пролежні. Робота нянею в Будинку для людей похилого віку вимагає великої самовіддачі та співпереживання – якщо ці особливості вам знайомі, обов’язково скористайтеся нашою пропозицією.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *