Перейти до вмісту

Як розпізнати деменцію у близької людини?

Основні симптоми деменції у людей похилого віку

Деменція, або старчеське недоумство, являє собою стан, який призводить до дефіциту в кількох областях функції мозку, викликаючи когнітивні, мовні, пам’яті, емоції та розлади рахунку. Це може призвести до серйозних проблем із концентрацією уваги, прийняттям рішень або спілкуванням із навколишнім середовищем. Ця хвороблива сутність дуже впливає на життя не тільки хворого, але і людей з його найближчого оточення, у тому числі найчастіше сім’ї.

Ми піклуємося про пацієнтів з деменцією в будинку для людей похилого віку Життя в Радість – у Житомирі, де ми надаємо їм не лише професійну підтримку з боку наших опікунів, а й медичну допомогу.

Що таке деменція?

Деменція – це психічне захворювання, яке впливає на когнітивні функції, пам’ять, мовлення тощо. Раніше його вважали за природну частину процесу старіння людини. В даний час вона визнана хворобливою одиницею, що охоплює ряд симптомів, типових для розладів деменції. Деякі симптоми деменції можуть вказувати на депресію. У людей зі старечим недоумством можуть бути проблеми з правильною оцінкою ситуації, правильним сприйняттям дійсності, труднощі з орієнтацією в часі та просторі, а іноді й з розумінням.

Деменція пов’язана з віком, але її не слід плутати зі старістю або пояснювати виключно старістю. Хоча на деменцію страждають люди старше 65 років, причиною захворювання є патологічний процес, викликаний захворюванням головного мозку. Більше того, це захворювання, що потребує правильної діагностики та відповідного лікування, бажано на ранній стадії, оскільки таким чином можна уповільнити її розвиток.

Як розпізнати деменцію у близької людини?

На ранніх стадіях захворювання на деменцію важко розпізнати. Тривалість захворювання різна, найчастіше вона триває роками. Початкові симптоми можуть бути настільки неоднозначними, що навіть найближчі їх не помічають. Однак при догляді за людиною похилого віку варто знати про їх специфіку.

До найважливіших симптомів деменції відносяться:

  • розлад пам’яті (більш-менш серйозні), наприклад, забування про зустрічі, візити до лікаря, труднощі із запам’ятовуванням імен відомих людей, проблеми з рахунком і т. д. Часто зустрічаються також
  • порушення так званого свіжа пам’ять, що виявляється, наприклад, у багаторазовому завданні того самого питання.
  • розлади мови, які стосуються як забування окремих слів, і труднощів із вибором правильних слів чи із забуванням їх значення. Люди з деменцією часто говорять безглуздо.
  • проблеми із засвоєнням нової інформації.
  • зміни в поведінці хворого, які найчастіше виявляються перепадами настрою, нервозністю, викликаною навіть незначними подіями.
  • проблеми з координацією рухів – у хворого можуть виникати наростаючі труднощі при виконанні навіть простих повсякденних дій.
  • почуття чужості у добре знайомих хворому місцях, іноді навіть у власному будинку.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *