Перейти до вмісту

Як знизити рівень холестерину?

Холестерин – тихий вбивця організму

Хвороби серця є найпоширенішою причиною смерті у світі. Головний винуватець – серцевий напад, який з’являється раптово і несподівано і може завдати організму великої шкоди, аж до смерті.
І хоча причин серцевого нападу може бути багато, одним з головних винуватців є тихий вбивця – поганий холестерин. Про це, про хороше, а також про загальний холестерин – у цій статті.

Що таке холестерин?

Немає сумнівів у тому, що ми недооцінюємо стан свого здоров’я. Ми не звертаємо уваги на недуги, що турбують, аналізи крові проводяться нерегулярно, а наш спосіб життя часто далекий від ідеалу. Однією із серйозних проблем є підвищений рівень холестерину. Деякі з нас зовсім не підозрюють, яку шкоду це може завдати організму. Однак почнемо з самого початку, зупинившись на тому, що це таке, як відрізнити хороший холестерин від поганого і, власне, найголовніше – як знизити рівень холестерину, щоб мінімізувати ризик серцевого нападу. Холестерин – це жирна ліпідна речовина, що входить до складу мембран більшості клітин. Його вплив на організм надзвичайно широке. Завдяки йому правильно протікає вироблення статевих гормонів, він призводить до синтезу жовчних кислот, бере участь у виробленні вітаміну D. Він також має велике значення для роботи мозку. Холестерин, як та інші жири, не розчиняється у питній воді. І тут можна було б сказати, що це надзвичайно важливо, то де ж гасла про це впливають на серце, руйнують тіло чи вбивають? Насправді йдеться не про загальний холестерин, а про його поділ на хороший холестерин та поганий холестерин.

Який холестерин хороший, а який поганий?

Холестерин циркулює у крові разом із білками. Разом вони утворюють ліпопротеїни, що нагадують маленькі жирові кульки. І ось, залежно від того, як вони виглядають і якою є пропорція холестерину та білків, вони теж приймають таку форму. Таким чином, ми можемо розрізняти хороший холестерин – ЛПВЩ та поганий холестерин – ЛПНЩ. У першому випадку з’єднання складається переважно з холестерину, який має низьку щільність і знаходиться в тонкій білковій оболонці. Проникаючи в кров, вона є основною причиною розвитку атеросклерозу, який, як відомо, впливає на хвороби серця. Чим нижчий рівень ЛПНГ, тим краще. У другому випадку ми маємо холестерин, який позитивно впливає на організм. Він містить більше білка та набагато менше холестерину. Його завдання – проникнути в артерії та зібрати поганий холестерин, транспортуючи його далі до печінки. Чим вищий рівень ЛПВЩ, тим краще.

Які симптоми підвищеного холестерину?

У початковій фазі підвищення холестерину симптоми не помітні, тому пацієнт не знає, що бореться із проблемою. Згодом дається взнаки підвищений рівень холестерину, який проявляється насамперед порушенням роботи системи кровообігу, пов’язаним з розвитком атеросклерозу. Які симптоми цього захворювання? Найбільш помітні жовті шишки знаходяться навколо повік, під грудьми та на згині ліктя. Є проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю. Також часто видно потовщення сухожилля зап’ястя та ахіллового сухожилля. Через закупорку артерій у пацієнта часто виникають болі в ногах і судоми в ликах, які заважають правильному функціонуванню. У ногах теж багато що змінюється. Шкіра на стопах стає блискучою та підтягнутою. Ноги холодні та бліді. І звичайно, не можна не звернути увагу на проблеми із серцем. Біль у грудях, проблеми з диханням, задишка та дуже поганий фізичний стан виникають навіть при ходьбі.

Які причини поганого холестерину?

Основною причиною підвищеного холестерину, безумовно, є неправильний спосіб життя. У чому полягає? Основна причина цього – неправильне харчування та відсутність фізичної активності. Якщо дієта багата тваринними жирами, обробленими харчовими продуктами чи солодощами, це значною мірою сприяє розвитку атеросклерозу, спричиненого високим рівнем ЛПНЩ. Неправильна вага також є великою проблемою, яка насправді є наслідком нездорового способу життя. Надмірна вага та ожиріння найчастіше пов’язані зі збільшенням тригліцеридів та зниженням рівня ЛПВЩ. Більше того, стать та вік часто також мають значення. У жінок до менопаузи цей рівень нижче, але після настання менопаузи він збільшується. У чоловіків найбільший приріст відбувається після 50 років.

Як знизити рівень холестерину?

Якщо у вас занадто високий рівень холестерину, варто вжити негайних заходів. Як знизити рівень холестерину? Основою є здорове, збалансоване харчування, у тому числі відмова від тваринних жирів. Тому слід виключити жирне м’ясо, м’ясне асорті, сало, вершкове масло та вершки. Трансжири, тістечка та солоні закуски також недоречні. Які джерела хорошого холестерину? Раціон неодмінно має бути багатий овочами та фруктами, а також корисними жирами. Тому олія чорного кмину, олія вечірньої примули, лляна олія та оливкова олія можуть мати ключове значення в раціоні. Також варто щодня вибирати по жмені горіхів, а також квасолі, гороху чи сочевиці. Чи можна мені яйця? Це питання часто задають багато людей, які намагаються скласти відповідний раціон. Так, абсолютно так, тому що яйця не впливають на підвищення ЛПНГ. Що ще? Звичайно, важлива фізична активність, не менше 30 хвилин на день, відмова від стимуляторів, уникнення стресів та міцний сон. Змінивши свої звички харчування, ви зможете значно покращити своє здоров’я, зокрема рівень холестерину. У крайніх випадках слід застосовувати відповідне лікування? Ключове значення мають препарати, що пригнічують активність ферментів, необхідних вироблення холестерину. Дані ліки слід приймати все життя, що залишилося, поєднуючи це зі здоровим способом життя.

Які норми холестерину?

Холестерин ЛПВЩ корисний і відіграє ключову роль для організму. Організм сам виробляє його в таких кількостях, що немає причин турбуватися, якщо його мало. Це становить 80% від загального рівня холестерину, 20% надходить із їжею та разом становить загальний холестерин. Тож які стандарти холестерину? Тобто загальний рівень, нижче 200 мг/дл та 5,2 ммоль/л. При значеннях до 250мг/дл 51-65/л він підвищений, а вище 250мг/дл >65/л дуже високий. Кожен із нас повинен перевіряти рівень холестерину в крові хоча б раз на рік, а у разі підвищеного ризику – набагато частіше, за рекомендацією лікаря. Щоб результат був достовірним, тест слід проводити натще, мінімум через 12 – 14 годин після останнього прийому їжі. Високий рівень холестерину, також відомий як гіперхолестеринемія, є суспільною проблемою XXI століття, від якої страждають майже 70% населення. На жаль, тільки ⅓ з цих людей знають, який у них рівень холестерину, і тому роблять якісь кроки. Слід знати, що крім гіпертонії, саме невідповідний рівень холестерину в крові стає причиною серцевого нападу, який може стати безпосередньою причиною смерті.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *