Потреба в калоріях для активної похилої людини
Потреба в калоріях – це кількість калорій, які людина повинна споживати у вигляді їжі, щоб її організм функціонував належним чином. Це залежить, серед іншого, від: від статі, віку, роду роботи, ваги чи рівня фізичної активності. Яка потреба в калоріях у активних людей похилого віку?
Потреба в калоріях – питання дуже індивідуальне, правильно визначити його може тільки професійний лікар – дієтолог з урахуванням статі, віку, ваги, способу життя, рівня фізичної активності, захворювань або ліків. Однак прийнято вважати, що у дорослих жінок із середнім рівнем фізичної активності калорійна потреба становить від 1750 до 1950 калорій, а у чоловіків – від 2000 до 2200 калорій.
У людей похилого віку потреба в калоріях знижується. З одного боку, це впливає нижчий рівень фізичної активності, з другого – природно прогресуючі процеси старіння організму, наприклад, як уповільнення обмінних процесів. Якщо менш активна людина похилого віку споживає таку ж кількість калорій, що і 30- або 40-річна людина, це збільшує ризик надмірної ваги або ожиріння. Ці захворювання можуть спричиняти гіпертонію, атеросклероз, хвороби системи кровообігу та діабет. Якщо людина похилого віку мало рухається, їй слід брати в середньому на 200 – 300 менше вищезазначеної норми. Однак якщо вона як і раніше активна (їздить велосипедом, ходить у басейн, займається скандинавською ходьбою, любить працювати в саду), її потребу слід знизити приблизно на 100 – 150 калорій.
Калорійність калорій нерівномірна
Звичайно, у раціоні людей похилого віку, як більш, так і менш активних, важлива не лише потреба в калоріях, а й те, що літня людина їсть, як часто і в якому вигляді. Літні люди борються зі зниженим слиновиділенням і уповільненою перистальтикою кишечника, тому в цьому випадку їм слід вживати продукти, що легко засвоюються. Якщо вони використовують зубні протези, їм краще вживати м’яку їжу. Якщо вони борються з гіпертонією, їм слід обмежити кількість споживаної солі та тваринних жирів; у разі діабетиків важливо обмежити кількість цукру на раціоні. Одним словом – дієта літньої людини має бути адаптована до стану її здоров’я.
Також варто усвідомлювати, що їжа, яку ми їмо, містить не лише калорії, а й вітаміни, мікроелементи та мінерали, необхідні для підтримки здоров’я та гарної фізичної форми. Ви можете з’їсти 200 калорій у вигляді кремового торта, повного цукру, консервантів та штучних добавок або 200 калорій у вигляді салату з помідорами, кабачками на грилі, червоним перцем та оливковою олією. Це буде справжня вітамінна бомба, а таке здорове харчування можна буде вживати всією родиною без жодних турбот!
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів