Перейти до вмісту

Захворювання суглобів – частина 2

ЛІКУВАННЯ ДЕГЕНЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ, Частина – 2.

Реабілітація після імплантації кульшового суглоба.

Найпоширеніший симптом дегенерації тазостегнових суглобів виникає багатоформний біль. Біль, що виникає при навантаженні на кінцівку, в стані її спокою, при дотику, і скутість кульшового суглоба, обмеження його рухливості та проблеми з правильною ходьбою. Спочатку болючі відчуття з’являються тільки під час навантаження на кінцівку. У міру прогресування захворювання недуги стають видимими в області паху і поширюються на коліно або поперековий відділ хребта. Вони викликають згинальну контрактуру і навіть скорочення самої кінцівки.

У захисній реакції на біль хворі починають щадити стегно, яке видно за ходою хворого, його маятником і обертальним рухом тулуба. Нерівномірний розподіл тиску і ваги призводить до поступової атрофії м’язів стегна і сідниць, і потрібно знати, що часто коксартроз Дом престарелых Киев

вражає не один, а обидва кульшові суглоби. Тому м’язовий дефіцит пізніше закінчується ліктьовими милицями.

Неліковане захворювання з часом прогресує. Однак завдяки правильно проведеному лікуванню можна сповільнити його перебіг. Відповідна терапія здатна зменшити біль, захистити суглобовий хрящ та покращити рухливість самого суглоба. Це також дозволяє продовжити функціональний час суглоба без необхідності хірургічного втручання.

СТВОРЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ПЛАНІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ.

При постановці правильного діагнозу використовується оцінка діапазону можливостей індукції та абдукції стегна та його внутрішнього та зовнішнього обертання. Також виготовляється рентген, іноді магнітно-резонансна томографія. У деяких пацієнтів лікар може призначити лабораторні аналізи, такі як аналіз крові, рівень сечової кислоти (тест на ревматоїдний фактор). В основному, звуження суглобової щілини та наявність остеофітів поряд із постійними болями свідчить про правильний діагноз.

На ранній стадії розвитку захворювання, дегенерація кульшового суглоба вона лікується переважно консервативно. Застосовуються діючі анальгетики та протизапальні препарати. Вони допомагають зняти болючі симптоми. Також виконуються ін’єкції фармакологічних засобів (стероїди – діють проти запалення, зменшуючи біль та покращення рухливості суглоба; гіалуронова кислота – дає адекватне ковзання та підвищує амортизацію; збагачена тромбоцитами плазма – стимулює регенерацію факторів росту) безпосередньо у уражений суглоб.

Однак реабілітація відіграє найбільшу роль у одужанні хворих на коксартроз. Вона включає фізіотерапевтичні процедури (масажі, кріотерапія, струми, магнітне поле, лазер, теплотерапія – розслаблює м’язи і зменшує контрактуру або ударну акустичну хвилю), а також вправи. Кінезітерапія (лікування руху) спрямована на підтримку м’язової системи в хорошому стані якомога довше. забезпечити максимально можливий рух при найменшому навантаженні на суглоб. У цілому нині хворі суглоби піддаються плановому руху та всім вправам по полегшенню рельєфу. Попри зовнішній вигляд, рух благотворно впливає на працездатність суглоба та його правильне функціонування. У реабілітації добре працює їзда велосипедом. Цей вид діяльності допомагає підтримувати рух у суглобі та зміцнює м’язи, без зайвого навантаження на суглоб. Також варто задуматися про вправи на розтяжку, які зміцнюють та покращують функцію суглоба.

У пансіонаті “Життя в Радість” у Києві вам нададуть низку послуг з реабілітації. У нас працюють лише професіонали. Телефон для консультації +38 098 886 64 69.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *