Перейти до вмісту

Застуда чи грип – як розпізнати?

Застуда та грип – як розпізнати у літньому віці?

Осінні перепади температур часто призводять до погіршення імунітету, що може призвести до простудних та інших серйозніших захворювань. Літні люди, у яких через вік набагато легше заражаються інфекціями, а одужання від хвороби також важче і займає більше часу. Багато хто помилково приймає легку застуду за грип. Як відрізнити ці дві хвороби, такі поширені ранньої осені?

Розвиток застуди та грипу

Застуда розвивається набагато повільніше, ніж грип. Спочатку з’являється слабкість, біль у горлі, а потім нежить. Ці симптоми погіршуються з кожним днем. На відміну від грипу, немає ознобу чи м’язових болів. Застуда зазвичай триває 5-6 днів, після чого всі проблемні симптоми зникають.

Грип зовсім інший. Починається раптово. У літніх людей ви помітите високу температуру, сильну слабкість у поєднанні з болями в кістках і суглобах. Грип рідко проявляється болем у горлі чи нежиттю. Пам’ятайте, що самостійно впоратися з небезпечним вірусом ми не зможемо – потрібна буде консультація лікаря. Грип зазвичай триває 2-3 тижні, але для повного одужання літньої людини може знадобитися набагато більше часу.

Догляд

У разі застуди рекомендується використовувати засоби, доступні в аптеці, які в поєднанні з домашніми засобами дадуть швидкий результат. Варто надати літній людині спокій, тепло та забезпечити достатнє зволоження. Ідеальний теплий чай з лимонним або малиновим соком. Якщо ми підозрюємо, що літня людина бореться з грипом, обов’язково відвідайте лікаря, який призначить сильніші ліки. Так само, як і за застуди, давайте постараємося забезпечити літній людині правильні умови для регенерації, зосередимося на легкому харчуванні та домашніх процедурах. Вводимо в меню велику кількість овочів, а також багаті на вітаміни фрукти, які заповнять дефіцит, що часто виникає під час хвороби.

Профілактика

В осінній сезон застуда поширюється надзвичайно легко. Це переважно проблематично у ситуаціях, коли ми проводимо багато часу з іншими людьми. Щоб не захворіти, нехай людина похилого віку регулярно миє руки, не ділиться особистими речами з іншими, пам’ятає про чистоту. У громадських місцях слід використовувати антибактеріальні гелі, призначені для освіження рук. Якщо ми хочемо захистити себе від грипу, давайте зосередимося на зміцненні імунної системи. Незначні зміни в способі життя та вироблення нових навичок дозволяють залишатися здоровим цілий рік. Подбаємо про правильне, багате на вітаміни харчування літньої людини, фізичну активність і достатню кількість сну. Таким чином, ні грип, ні застуда не будуть проблемою.

Перебіг застуди та грипу може сильно змінюватись від людини до людини. Пам’ятайте, якщо літній почувається вкрай погано, навіть у разі застуди, варто звернутися до лікаря, який порадить, як боротися з недугою. Таким чином, ми запобігаємо серйозним ускладненням, які можуть виникнути внаслідок невилікованої інфекції.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *