Способи зміцнення організму людини похилого віку після хвороби
Процес старіння організму знижує здатність імунної системи боротися з інфекціями, а регенерація відбувається значно повільніше. Слабкість помітна як під час хвороби, а й після зникнення симптомів. Як допомогти літній людині повернутися у форму після хвороби? Як зміцнити організм похилого віку, щоб забезпечити йому відносний комфорт життя?
Зниження стресу
Хронічний стрес, занепокоєння та загальна втома можуть значно послабити імунну систему та прискорити процеси старіння організму, а також сприяти виникненню психічних розладів. Всі ці фактори посилюють перебіг наявних захворювань, ускладнюють загоєння ран і наражають організм на ризик виникнення нових хвороб.
Тому в процесі відновлення дуже важливо звести до мінімуму фактори стресу та організувати свій розпорядок дня таким чином, щоб відпочинок та релаксація стали його постійною частиною. Також важливо забезпечити почуття безпеки, підтримувати соціальні контакти (насамперед із особами, які здійснюють догляд) та скоротити непотрібні сенсорні стимули (наприклад, знизити рівень шуму). Регулярний відпочинок – найкращий зміцнюючий вітамін для людей старшого віку.
Фізична активність
Те, чим для людини у розквіті сил є біг підтюпцем, плавання чи фітнес, для літньої людини може стати щоденна прогулянка. Звичайно, її тривалість і темп слід підбирати відповідно до можливостей та конкретної ситуації (наприклад, після операції першою фізичною активністю буде ходьба по кімнаті). Цей аспект відновлення надзвичайно важливий, оскільки численні наукові дослідження показали: збільшення фізичної активності здатне уповільнити або навіть звернути назад деякі наслідки вікового ослаблення імунітету і позитивно впливає на зміцнення організму літньої людини.
Відпочинок на свіжому повітрі має ще одну перевагу: він дає людям похилого віку можливість милуватися природою і зосередитися на чомусь іншому, крім повсякденних турбот, що, у свою чергу, допомагає знизити рівень стресу.
Правильно складена дієта
Їжа, багата вітамінами, мінералами, пісним білком, клітковиною та ненасиченими жирними кислотами, є найкращою зміцнюючою добавкою для людей похилого віку. Важливо пам’ятати, що раціон має бути різноманітним, легкозасвоюваним, а форма прийому їжі повинна відповідати перевагам та обмеженням літньої людини. Після хвороби організму потрібна більша кількість білка, що використовується під час інфекції. Тому в раціон слід включати морську рибу, біле м’ясо та яйця. Олії холодного віджиму як добавка до корисних салатів стануть відмінним джерелом жирних кислот омега – 3 та омега – 6. Овочі та фрукти забезпечать організм необхідними вітамінами та мінералами.
Здоровий сон
Як зміцнити організм літньої людини? Здорова доза сну! Літнім людям старше 65 років слід спати 7 – 8 годин на добу. Під час нічного відпочинку організм відновлюється, відбувається синтез білка та відновлення тканин. Це необхідні процеси для нормального функціонування імунної системи.
Порушення сну діагностуються у людей набагато частіше, ніж в інших вікових групах. Найчастіше вони виникають через біль або інші нездужання, психічні розлади (наприклад, депресії) і зниження рівня мелатоніну в організмі. У кожній із цих ситуацій важливо забезпечити належний час сну. Вона має на увазі фізичну активність протягом дня, вживання легкої їжі на вечерю та уникнення контакту з екранами, що випромінюють синє світло (телевізор, комп’ютер, мобільний телефон), увечері, оскільки він порушує секрецію мелатоніну в організмі. Також важливо провітрювати спальню та використовувати зручний матрац та подушки.
Препарати для зміцнення організму для людей похилого віку – догляд за шкірою
Однією з ознак старіння є зменшення товщини епідермісу та дерми, зниження вмісту колагену та еластину, втрата води. В результаті погіршується функція шкіри як імунологічного захисного бар’єру, рани гояться повільніше, підвищується сприйнятливість до грибкових та бактеріальних інфекцій.
Тому вкрай важливо доглядати шкіру, регулярно зволожуючи її (використовуючи зволожуючі лосьйони, збагачені антиоксидантами) та захищаючи від шкідливого та канцерогенного впливу УФ-променів (використовуючи креми з фільтрами).
Як зміцнити організм людини похилого віку – резюме
Хоча аптечні полиці ломляться від різних добавок, які, як передбачається, відновлюють життєві сили у людей похилого віку, насамперед варто попрацювати над повсякденними звичками, які істотно впливають на загальний стан організму. Здорове харчування, регулярна фізична активність, достатній сон і мінімізація факторів стресу обов’язково принесуть очікувані результати в довгостроковій перспективі.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів