Перейти до вмісту

Болі у суглобах у людей похилого віку

Болі в суглобах літньої людини

З віком проблеми літніх людей, пов’язані з суглобами, збільшуються. Це часто супроводжується болем, через який дуже важко рухатися. Чи можна знайти ефективний спосіб лікування болю у суглобах літньої людини?

Найбільш поширеною недугою, пов’язаною з суглобами, є дегенеративне захворювання, яке проявляється болем, труднощами у пересуванні та виконанні навіть основних видів діяльності. Він має ревматичну основу і зазвичай розвивається повільно, тому навіть найменший біль не можна недооцінювати. Захворювання з’являється найчастіше у людей, які борються із зайвою вагою, ведуть негігієнічний та стресовий спосіб життя та уникають фізичної активності.

Як щодо здорових суглобів

Здоров’я людей похилого віку та його благополуччя багато в чому залежить від того, чи в хорошій він формі. Тому необхідно подбати про хороший стан гомілковостопних суглобів, пальців, колін та хребта.

Одним із способів мати здорові суглоби є регулярні фізичні вправи на свіжому повітрі. Це може бути прогулянка чи все більш популярна серед людей похилого віку скандинавська ходьба. Також варто записатися у басейн. Вправи у воді розвантажують суглоби, завдяки яким ви насилу відчуваєте зусилля, що приносить вимірні результати.

Ніщо так не перевантажує суглоби, як надмірна вага, тому, якщо ви хочете зменшити біль, ви повинні позбутися зайвих кілограмів. Допоможе дієта для людей похилого віку багата молочними продуктами, рибою та оліями, багатими омега-3 кислотами (наприклад, оливковою олією), вона повинна бути збагачена свіжими фруктами та овочами (наприклад, часником, цибулею, імбиром), а також цільнозерновими продуктами. Вона багата на вітаміни та антиоксиданти, які затримують процеси старіння і допомагають боротися із запаленням. Стимулятори, солоні закуски та тваринні жири, такі як червоне м’ясо, повинні зникнути з раціону.

Коли болять суглоби

При болях у суглобах недостатньо просто змінити свої звички в їжі та фізичну активність літньої людини. Будь-який біль у суглобах, який зберігається більше кількох днів, має проконсультуватися з лікарем. Найпоширенішою помилкою людей похилого віку є відвідування лікаря занадто пізно, коли дегенеративне захворювання вже сильно прогресує.

Найпопулярнішими методами лікування хвороби похилого віку, якою є дегенерація суглобів, є прийом медикаментів; фізіотерапія чи, нарешті, операція. Медикаментозне лікування справді зменшує біль, але не усуває причини захворювання. У свою чергу операція використовується, коли всі інші можливості зазнали невдачі і найчастіше передбачає встановлення імплантанта, так званого ендопротезу.

Ультразвук також допомагає при болях у суглобах. Докладніше про цей метод див. у наступних розділах: Ультразвук у лікувальній фізкультурі

Тож найменш інвазивним методом болю в суглобах є фізіотерапія. Під час терапії пацієнти вчаться долати скутість та біль, щоб повсякденне функціонування не викликало труднощів. Крім фізичних вправ, для зняття дискомфорту також використовуються теплі та холодні компреси або ванни.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *