Як подбати про здоров’я літньої людини?
Кожен заслуговує на те, щоб жити з позитивним психічним благополуччям. Життєрадісність та позитивне ставлення до себе та інших – ознака так званого здорового старіння. Зазвичай так старіють люди, котрим перехід старості був пов’язані з стражданнями, пов’язані з старезністю чи втратою сім’ї. Чим більше літня людина пережила, тим більша ймовірність, що у нього виникнуть проблеми з настроєм та самопочуттям.
Здорові звички та їх вплив на благополуччя
Спостереження показують, що підтримання максимально можливої фізичної форми позитивно впливає на добробут людей похилого віку. Це означає, що навіть у разі хронічних захворювань, розумового чи фізичного занепаду та інших проблем слід подбати про здорові звички.
Гарне харчування має позитивний вплив на психічне здоров’я та загальну фізичну форму. Літнім людям слід їсти в основному свіжі фрукти та овочі, білок з нежирного м’яса або його рослинних еквівалентів, корисні жири, цільнозернові продукти та продукти, багаті на кальцій. Слід уникати простих вуглеводів та продуктів з високим ступенем переробки.
Якщо літня людина у достатній формі, ми рекомендуємо займатися спортом кілька разів на тиждень. Літнім людям слід займатися аеробною діяльністю, максимально зміцнювати м’язи та координацію. Якщо це неможливо, варто попросити у фізіотерапевта або реабілітолога список рекомендованих вправ або способів забезпечити необхідну кількість вправ.
Як подбати про свій розвиток у старості?
Самотність і застій – найбільші вороги психічного здоров’я. Літніх людей слід заохочувати до розвитку, особливо розумового розвитку. Це можуть бути ігри, розгадування кросвордів, читання чи заняття активним хобі.
Крім того, підтримка міцних соціальних зв’язків – один із найкращих способів запобігти проблемам психічного здоров’я. Поряд з літньою людиною має бути хтось, хто не змусить його почуватися самотнім. Якщо можливо, приєднання до місцевих спільнот, заснованих на хобі, соціальній активності чи релігії, має позитивний ефект. Участь у соціальному чи дискусійному клубі дозволяє зберегти почуття причетності та впливу навіть у літньому віці.
Старі люди більш схильні до розвитку депресії чи тривоги, ніж молоді люди. Коли підтримки з боку оточення недостатньо, варто звернутися по допомогу до лікаря. Якщо ви підозрюєте, що у людини похилого віку можуть бути проблеми з психічним здоров’ям, порекомендуйте йому звернутися до лікаря, якому ви довіряєте. При серйозних захворюваннях, таких як депресія, психолог чи психіатр, може почати лікування, яке допоможе вам повернути задоволення життям.
Рекомендується звернутися до фахівця, який займається проблемами людей похилого віку. Деяким лікарям складно правильно діагностувати психічні розлади у людей похилого віку, оскільки їх симптоми можуть відрізнятися від симптомів, що спостерігаються у молодших пацієнтів. Крім того, люди похилого віку часто приймають безліч ліків, які можуть вплинути на їх самопочуття. Тільки хороший фахівець – геріатр може визначити, що насправді є причиною погіршення психічного стану літньої людини.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів