Перейти до вмісту

Раціон людей похилого віку

Дієта для людей похилого віку – що слід пам’ятати?

Уже багато років відомо, що дієта є ключовим аспектом здоров’я. У людей похилого віку дієта також відіграє дуже важливу роль у підтримці здоров’я та благополуччя. У випадку з людьми похилого віку ми маємо справу з багатьма хворобами та захворюваннями, які вимагають правильно збалансованого харчування. Як правильно вибрати дієту літній людині? З чого має складатися така дієта?

Найважливіші принципи харчування людей похилого віку

Літні люди часто страждають від різних захворювань і від відсутності зубів, через що їм стає складніше приймати їжу. Різні захворювання можуть викликати проблеми з ковтанням або жуванням тієї чи іншої страви, тому дуже важливо підібрати страву, яка відповідає можливостям та перевагам старшого. Щоб зберегти гарне самопочуття та здоров’я літньої людини, слід дотримуватися кількох правил складання раціону для літньої людини.

Старі люди повинні їсти 4 – 5 збалансованих невеликих порцій на день. Такий поділ прийомів їжі дозволить вгамувати голод, не навантажуючи травну систему.
Протягом дня людині похилого віку слід випивати не менше 2 літрів рідини, яка дозволить організму нормально функціонувати.
У раціоні людей похилого віку слід обмежити кількість солі, що надає негативний вплив на організм, і гострих спецій, оскільки вони дратують травну систему.
Страви, приготовані для людей похилого віку, повинні бути свіжими та приготовані з високоякісних інгредієнтів.
У раціон слід включати молочні продукти, багаті на кальцій, м’ясо птиці, рибу, олії, вуглеводи, наприклад у вигляді макаронів, круп і хліба.
Якщо у людини похилого віку проблеми з пережовуванням їжі, їжа повинна бути в рідкому вигляді. Так буде легше їсти.
Літнім людям слід їсти багато фруктів та овочів, багатих вітамінами, клітковиною та мінералами.
Це найважливіші аспекти, яким повинен відповідати стандартний раціон літньої людини, однак у багатьох випадках у людей похилого віку раціон харчування виключає будь-який елемент або продукт, тому, у разі безглютенової дієти доцільно застосування зернові продукти, такі як пшениця, жито і ячмінь, слід виключити . У разі знежиреної дієти тваринні жири слід замінювати рослинними жирами та рибою. Дієта для діабетиків повинна бути правильно збалансована та адаптована до потреб літніх людей у калоріях та цукрі. Ця дієта повинна обмежити споживання простих цукрів, які можна знайти, наприклад, у фруктах. Легкозасвоювана дієта є найбільш поширеною дієтою серед людей похилого віку. Така дієта забезпечує необхідну кількість енергії та поживних речовин, але готується з продуктів, що не навантажують травну систему.

Збалансоване харчування для людей похилого віку

Про правильно підібране та збалансоване харчування можуть подбати родичі літньої людини або люди в будинках для людей похилого віку. У таких місцях дієти підбираються під конкретного підопічного та правильно збалансовані. Під час створення страв використовуються лише інгредієнти, що дозволяють створювати смачні та правильно збалансовані страви. Якщо ми хочемо, щоб люди похилого віку харчувалися смачною і здоровою їжею, ми можемо звернутися до фахівців, які допоможуть нам скласти відповідну дієту для літньої людини.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *