Перейти до вмісту

Дегенерація хребта та методи лікування – частина 2

Дегенерація хребта – симптоми, методи лікування та реабілітація в Пансіонаті “Життя в Радість”, частина – 2.

Як лікувати дегенерацію хребта?
Метод лікування дегенеративного захворювання хребта
залежить від специфіки та тяжкості ураження. Дегенеративні процеси, на жаль, незворотні, і консервативне лікування, що застосовується, в першу чергу спрямоване на гальмування прогресування захворювання і зменшення больових відчуттів і підвищення загальної ефективності. Які використовуються методи?

Пацієнтам призначають препарати з знеболювальною та протизапальною дією у вигляді таблеток, мазей або ін’єкцій. До них відносяться нестероїдні протизапальні препарати.
Необхідно реабілітувати хребет, включаючи фізіотерапевтичні процедури
, такі як лазеротерапія, кріотерапія, опромінення лампою солюкс.
Втрата ваги має велике значення, особливо якщо пацієнт бореться із надмірною вагою чи ожирінням.
Важливо збільшити фізичну активність – тренування м’язів, живота та спини, виконання вправ у воді, плавання.
Рекомендується подбати про ергономіку сну – використання матраців та ортопедичні подушки, які забезпечують адекватну підтримку хребта.

Дегенерація хребта – хірургія.
Показанням до операції на хребті є насамперед відсутність ефектів консервативних дій, а також діагностика при магнітно-резонансній томографії чи комп’ютерній томографії тиску на структури у спинномозковому каналі.

У разі сильного болю застосування параспінальних блокад може принести полегшення. Це відносно мінімально інвазивна процедура, яка включає введення стероїдного препарату безпосередньо в змінену ділянку, що викликає симптоми.

Більш просунуте хірургічне лікування, залежно від потреб, служить розвантаження суглобів, їх стабілізації, видалення остеофітів, розширення хребетного каналу. З цією метою використовуються різні методи, імплантація остистого відростка, ламінектомія, форамінотомія.

Дегенерація хребта потребує регулярних лікувальних заходів. Як у лікуванні, так і у профілактиці дегенерації цінні збалансована фізична активність та турбота про ергономічні умови праці та нічного відпочинку.

Пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *