Перейти до вмісту

Догляд за клієнтами із Деменцією

Догляд за пацієнтами з деменцією в будинку для людей похилого віку в Києві

Пацієнти з деменцією часто лікуються у лікарнях загального профілю, але лікарі все ще не почуваються достатньо підготовленими до догляду за ними. Виникають різноманітні проблеми складного характеру – у часто деменція ускладнюється. Діагностичний процес має бути скрупульозним, вимагає збирання ретельного анамнезу, оцінки психічного стану та когнітивних функцій. Лікарняне середовище може спровокувати важку поведінку, бо, як медичний персонал звертається з пацієнтами, може посилити їх страждання. Важка поведінка зазвичай є наслідком незадоволення потреб хворих людей. Правильне ставлення всіх співробітників, що породжує довіру та заохочує хворих, може полегшити таку поведінку. Необхідно дивитися на ситуацію людини, яка страждає на деменцію, з її точки зору. Комунікативні навички мають важливе значення. Сім’ї пацієнтів повинні бути поінформовані про стан здоров’я та включені у процес лікування. Люди з деменцією схильні до побічних ефектів ліків. Антипсихотики рідко є добрим варіантом для лікування поведінкових розладів. Однак їх можна використовувати при появі симптомів психозу або у людей, які перебувають у стані сильного збудження.

Стратегії щодо деменції вимагають покращення догляду за пацієнтами з деменцією у лікарнях та кращої підготовки працівників охорони здоров’я. У цій статті визначено причини труднощів та надано практичні поради про те, як ефективно надавати лікарняну допомогу пацієнтам з деменцією. Тези, що містяться в ньому, не підкріплені переконливими науковими доказами, а текст навмисно заохочує полеміку. Більшість інформації у статті заснована на досвіді, отриманому під час роботи у відділенні інтенсивної терапії та психіатричному відділенні неспеціалізованої лікарні.

Деменція у пацієнтів у стаціонарі

Деменція у госпіталізованих пацієнтів відрізняється від деменції у загальній популяції та у людей у ​​будинках для людей похилого віку. Дві третини пацієнтів з деменцією, що надійшли в лікарню, також мають симптоми делірію. раптове зниження когнітивних функцій, яке слід відрізняти від делірію, когнітивні порушення можуть збільшити ризик падінь, іммобілізації, утруднення ковтання та утримання сечі та випорожнення. Двигуна інвалідність, залежність від допомоги третіх осіб та погіршення розумової працездатності набагато помітніші у госпіталізованих пацієнтів. Половині з них потрібна годівля, допомога при переміщенні з ліжка на стілець, третина хворих прокидаються вночі, а у 15% виникають галюцинації або марення.

Чому деменція є складним захворюванням

Медичні працівники кажуть, що задовольнити потреби пацієнтів із деменцією дуже складно. Проблеми починаються вже у момент визначення діагнозу. Збір історії хвороби майже завжди вимагає отримання інформації від оточення пацієнта. Проблеми з розумінням або неправильною інтерпретацією висловлювань можуть викликати нетерпіння пацієнта та послабити готовність до співпраці з лікарем, що негативно впливає на діагностичний процес.

Оцінка психічного стану пацієнта є одним із основних лікувальних заходів, але лікарі не почуваються впевнено на цій підставі і тому рідко проводять його точно. Тому такі розлади, як галюцинації, марення, депресія та тривога, часто залишаються нерозпізнаними. Лікарі вже більш знайомі з методами оцінки промови пацієнта, але вони рідко вивчають та документують здатність спілкуватися у зв’язку з когнітивними порушеннями. Рутинний короткий тест когнітивних функцій (наприклад, з використанням 10-бального скороченого тесту розумової працездатності) повинні проводитись під час вступу до лікарні у всіх людей похилого віку. На практиці вони виконуються лише у половини пацієнтів.

Характерною рисою людей з деменцією є надмірна прихильність до порядку дня. Надходження до лікарні порушує цю рутину і через це симптоми деменції часто виявляються вперше саме тоді. Вроджені риси характеру пацієнтів (наприклад, рвучкість) можуть стати розгальмованими. Люди, які страждають на деменцію, зазвичай не є за своєю агресивними, важкими, суперечливими або шукають надмірної уваги. Тільки коли їх не розуміють, вони відчувають загрозу, бояться і в людних, галасливих місцях можуть виявляти таку поведінку.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *