Перейти до вмісту

Ефективне лікування мігрені

Як пережити легкий напад мігрені?

Головний біль при мігрені носить нападоподібний характер, при цьому болі, що повторюються, зазвичай настільки сильні, що вимагають консультації лікаря-фахівця і призначення ліків. Тільки у разі легких нападів мігрені ми можемо займатися самолікуванням без відвідування лікаря, у разі сильних болів слід звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування для контролю захворювання.

Самостійно боротися з мігренню можна двома способами:

Зупинити напад мігрені, який вже почався, шляхом введення ліків,
Профілактика нападу мігрені шляхом виключення збудників захворювання,
Знеболювальні для боротьби з нападами мігрені,
Фармакологічне лікування нападів головного болю є найпопулярнішим методом лікування захворювання. Ліки, що відпускаються без рецепта, можуть полегшити легкий напад мігрені:
Парацетамол – застосовується в дозах, рекомендованих виробником, є безпечним препаратом, що підходить для більшості людей (включаючи дітей та літніх), а також для людей, які страждають на виразкову хворобу.
Ібупрофен – препарат з досить сильною дією, не підходить людям з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки.
Ацетилсаліцилова кислота – може бути корисна при легких нападах головного болю, не рекомендується людям похилого віку, хворим на виразку шлунка і дванадцятипалої кишки,
Метамізол натрію,
напроксен.

Комбіновані препарати – які містять анальгетик у поєднанні з кодеїном та кофеїном.

Лікуйте мігрень лише дозволеними дозами ліків
Майте на увазі, що ліки від мігрені, які відпускаються без рецепта, також можуть бути шкідливими. Тривале застосування або перевищення рекомендованих доз збільшує ризик побічних ефектів.

Більшість безрецептурних знеболювальних вище за певний поріг – доза, що відповідає конкретному препарату, більше не збільшує його ефективність. У такій ситуації збільшення дози препарату пов’язане лише з посиленням токсичності та побічних ефектів, без посилення знеболювального ефекту. При тяжкій мігрені, що супроводжується, нудотою, блюванням, світлобояздю або іншими симптомами мігрені, безрецептурної таблетки недостатньо. Найкраще тоді звернутися за допомогою до лікаря-фахівця, який підбере відповідні ліки.

Швидке реагування – запорука подолання мігренозного болю

Дослідження показують, що чим раніше ми реагуємо на головний біль ліками, тим менша доза буде потрібна для поліпшення стану. Якщо на початку нападу мігрені, коли біль ще не такий сильний, прийняти одну таблетку знеболювального, ми уникнемо ситуації, коли біль може посилитися і доведеться приймати кілька таблеток з інтервалами. Іноді одна таблетка, прийнята в потрібний час, може позбавити нас болю на цілий день.

Немедикаментозні методи боротьби з мігренню

Іноді застосовуються немедикаментозні методи, такі як:

Відпочиньте в тихому місці – бажано в ліжку, в тихій кімнаті, бажано при слабкому освітленні. Більшість мігренозного головного болю проходять зі сном. Якщо біль дозволяє вам заснути, ви, швидше за все, прокинетеся без мігрені.
Здавлення скроневої артерії на боці болю,
Холодні або теплі компреси у поєднанні з легким натисканням на хворе місце,
Гарячий розслаблюючий душ,
Профілактика нападів мігрені, тобто. пошук причини, що викликає напад хвороби,
У багатьох випадках підтверджено можливість виявлення факторів, що сприяють розвитку нападу мігрені. Тоді достатньо спостерігати та уникати факторів, які провокують мігрень, для усунення нападів хвороби. Регулярне заповнення щоденника мігрені допоможе вам бути впевненим у тому, що викликало вашу мігрень.

При профілактиці мігрені виділяють такі фактори, які можуть спровокувати напад:

Дієта – насамперед слідкуйте за тим, що ви їсте. Зокрема, слід уникати таких продуктів, як:

Продукти, що містять тірамін: банани, тверді сири, йогурти, горіхи, авокадо,
Продукти, що містять фенілетиламін: червоне вино, шоколад,
Продукти, що містять нітрат натрію, глутамат натрію, підсолоджувачі.
Кава або інші джерела кофеїну, такі як енергетичні напої.

Алкоголь

Неправильний спосіб життя – особливу увагу слід приділити веденню здоровішого способу життя. Особливо сприяють нападам мігрені:

Занадто багато або занадто мало сну,
Жорстка дієта для схуднення,
Хронічний стрес, втома.

Сильні зовнішні подразники, які можуть спричинити мігрень:

Сильне сонце,
Гучні шуми,
Інтенсивні аромати.

Певні групи препаратів — протизаплідні засоби, гормональна терапія та нітрогліцерин можуть впливати на напади мігрені.

Зміни погоди – особливо зміни атмосферного тиску.

Ці поради не завжди будуть ефективними. Навіть при прийомі ліків, що відпускаються за рецептом, сильна мігрень, що пульсує, іноді може пройти через кілька годин. Мігрень – це хвороба, яку неможливо вилікувати. Домашні засоби від мігрені, описані в цій статті, призначені лише для полегшення симптомів хвороби. Якщо вони не полегшують біль під час мігрені, слід звернутися до лікаря.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *